بهره مندی حدود ۶۸ درصد مردم قم از سبد معیشتی
بهره مندی حدود ۶۸ درصد مردم قم از سبد معیشتی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،مصطفی کاویانی،مدیرکل تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی قم روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت:‌ حدود ۶۸ درصد مردم(یارانه بگیر) استان که شامل ۲۲۸ هزار و ۴۹۹ خانوار می‌شوند،‌ سبد معیشتی خود را دریافت کردند. او افزود: همچنین در قم ۳۳۵ هزار […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،مصطفی کاویانی،مدیرکل تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی قم روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت:‌ حدود ۶۸ درصد مردم(یارانه بگیر) استان که شامل ۲۲۸ هزار و ۴۹۹ خانوار می‌شوند،‌ سبد معیشتی خود را دریافت کردند.

او افزود: همچنین در قم ۳۳۵ هزار و ۸۲۳ خانوار که شامل ۷۲۷ هزار و ۵۳۳ تن می‌شود یارانه ماهیانه دریافت می‌کنند.

کاویانی ادامه داد: زمینه پاسخگویی به سوالات شهروندان در خصوص سبد معیشتی در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به‌صورت حضوری و غیرحضوری از طریق سایت این اداره کل فراهم است.

مدیرکل تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی قم بیان کرد: افرادی که یارانه دریافت نمی‌کنند و سبد معیشتی نیز دریافت نکردند می‌توانند برای پیگیری درخواست خود از ابتدای دی‌ماه به مراکز پلیس +۱۰ مراجعه کنند.

سبد معیشتی، مبلغی است که از سوی دولت از ۵۵ هزار تومان برای خانوار‌های یک‌نفره تا ۲۰۵ هزار تومان برای خانوار‌های پنج نفره و بیشتر پس از ساماندهی قیمت بنزین تعیین‌شده است.

کاویانی در بخش دیگری از سخنان خود به روند نزولی نرخ بیکاری استان طی سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: با سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته و ایجاد ۱۴هزار فرصت شغلی جدید در استان، توانستیم در قم تثبیت اشتغال داشته باشیم.

او اظهار کرد: در بحث مسائل مرتبط با حوزه کارگری و تعاونی‌های استان نیز شاهد کاهش مشکلات و ارتقای جایگاه استان در این بخش‌ها هستیم.