۳۵۰ مقاله به همایش دیدگاه‌های علوم قرآنی آیت‌الله فاضل لنکرانی ارسال شد
۳۵۰ مقاله به همایش دیدگاه‌های علوم قرآنی آیت‌الله فاضل لنکرانی ارسال شد

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام محسن قمرزاده در نشست خبری با موضوع همایش دیدگاه‌های علوم قرآنی آیت‌الله فاضل لنکرانی که در سالن جلسات  مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد، اظهار داشت:تاکنون ۳۵۰ مقاله از ۶ ملیت به این همایش ارسال‌شده است […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام محسن قمرزاده در نشست خبری با موضوع همایش دیدگاه‌های علوم قرآنی آیت‌الله فاضل لنکرانی که در سالن جلسات  مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد، اظهار داشت:تاکنون ۳۵۰ مقاله از ۶ ملیت به این همایش ارسال‌شده است که عمده‌ترین این مقالات از قم، خراسان رضوی، اصفهان و تهران است.

دبیر علمی همایش ملی «حوزه‌های علمیه، مرجعیت و قرآن کریم» افزود:از میان ۳۵۰ مقاله ۲۲۰ مقاله پذیرش شد که دراین‌بین ۴۷ مقاله در سخنرانی ارائه می‌شود و ۶۸ مقاله امتیاز پوستری دریافت کرده است.

وی بیان کرد:در روز همایش ۱۲ کتاب رونمایی می‌شود که سه کتاب شامل مجموعه مقالات است، همچنین پنج ویژه‌نامه ویژه همایش تدوین شد که ارائه می‌شود.

مراسم بزرگداشت آیت‌الله فاضل لنکرانی در قم برگزار می‌شود۲۰۰ مقاله به همایش ملی دیدگاه‌های علوم قرآنی آیت الله فاضل لنکرانی ارسال شد

قمرزاده عنوان کرد:در روز همایش، دو جلد کتاب فقه القرآن مربوط به آثار قرآنی مرحوم آیت‌الله فاضل لنکرانی رونمایی می‌شود که موضوعات آن،محور همایش‌های بعدی است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون حدود یک‌چهارم این مقاله‌ها به دلیل کیفیت بالا،در مجله‌های علمی و پژوهشی معتبر چاپ‌شده‌اند که ویژه‌نامه‌های قرائات، قرآن و علم، قرآن و مستشرقان و مقالات تطبیقی از آن جمله است.

دبیر علمی همایش ملی «حوزه‌های علمیه، مرجعیت و قرآن کریم» گفت:در این همایش ۵ پنل به رقابت می‌پردازند که شامل پنل های اعجاز، تحریف ناپذیری قرآن، قرائات و جمع قرآن، مبانی و قواعد و مباحثی مانند محکم متشابه و …است.

وی افزود:همایش در روز پنجم دی‌ماه امسال در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) قم برگزار و درمجموع ۱۰ مقاله برتر تقدیر می‌شود.

در ادامه نیز حجت‌الاسلام‌سید محمدحسین عظیمی،دبیر همایش عنوان کرد:آئین افتتاحیه همایش ساعت ۹ و مراسم اختتامیه ساعت ۱۸ با سخنرانی آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، رضا استادی از استادان برجسته حوزه و محمدجواد فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد:تاکنون ۱۳ پیش نشست علمی در استان‌های قم، خراسان رضوی، تهران و اصفهان برگزارشده است و ما امیدواریم این همایش نیز مقدمه‌ای برای برگزاری سلسله همایش‌های بین‌المللی و جهانی پیرامون دیدگاه‌های قرآنی بزرگان حوزه علمیه باشد.

عظیمی عنوان کرد:کتاب «المدخل فی التفسیر» مرحوم آیت‌الله فاضل لنکرانی حاوی اندیشه‌های علوم قرآنی ایشان است که در این همایش مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد:همایش با مشارکت ۲۰ نهاد علمی و حوزوی ازجمله مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، جامعه المصطفی العالمیه، دانشگاه ادیان و مذاهب، دانشگاه قم و پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی و …برگزار می‌شود.

دبیر همایش گفت: از جمله اهداف مهم برگزاری آن ترسیم جایگاه جوامع اسلامی و عالمان شیعی در فعالیت‌های قرآنی و انس با این کتاب آسمانی است.

همچنین حجت‌الاسلام‌ سید عبدالوهاب مسترحمی دبیر اجرایی همایش ملی «حوزه‌های علمیه، مرجعیت و قرآن کریم» عنوان کرد:علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی اینترنتی http://hamayesh.markazfeqhi.com و یا دبیرخانه همایش به نشانی قم، میدان معلم، مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) مراجعه کنند و یا با تلفن ۳۷۷۴۹۴۹۴ با پیش‌شماره ۰۲۵ تماس بگیرند.