– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، عباس پور میدانی ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، میزان سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی از بهمن‌ماه سال گذشته را ۲۴۰ میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت: از بهمن‌ماه […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، عباس پور میدانی ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، میزان سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی از بهمن‌ماه سال گذشته را ۲۴۰ میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت: از بهمن‌ماه سال گذشته  196 پروژه با ۲۴۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری رسیده و  برای یک هزار و ۱۲۰ نفر اشتغال‌زایی شده است.

رئیس جهاد کشاورزی استان قم، یکی دیگر از برنامه‌های سازمان را تأمین نهاده‌های پایه اعلام کرد و گفت: یکی از برنامه‌های اساسی این سازمان، تأمین نهاده‌های پایه بوده که بیش از ۶۰ هزار تن نهاده دامی و کشاورزی در اختیار دامداران و کشاورزان قرار داده‌شده است.

مجوزهای بی‌نام سرمایه‌گذاری در قم صادر می‌شود۱۲ واحد صنعتی راکد قم احیا شد

وی اجرای اصلاح الگوی کشت در استان قم به‌عنوان پایلوت کشوری را تشریح و ابراز کرد: در راستای بهره‌وری، اصلاح الگوی کشت را در دو دشت قم اجرا کرده  و در راستای افزایش بهره‌وری افزایش کشت گلخانه‌ای را موردتوجه قراردادیم.

پورمیدانی، سطح زیر کشت گلخانه‌ای در استان قم را تا قبل از سال ۹۸، ۳۲ هکتار اعلام کرد و گفت: در تلاشیم این عدد تا پایان سال به ۱۲۰ هکتار افزایش‌یافته و در پروژه تولید گیاهان دارویی نیز سطح زیر کشت گل محمدی از ۳۰ هکتار به ۶۰۰ هکتار افزایش‌یافته است.

پرداخت ۶۸ درصدی سبد معیشتی در قم

در ادامه جلسه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم در حوزه رفاه اجتماعی به ارائه آمار پرداخت و اظهار داشت: به ۲۲۸ هزار و ۴۹۹ خانوار بعد از ساماندهی نرخ بنزین  سبد معیشتی تعلق‌گرفته است.

مصطفی کاویانی ۶۸ درصد از ۳۳۵ هزار و۸۲۳ خانوار در استان قم را دریافت کنند سبد معیشتی اعلام کرد و افزود: نرخ بیکاری در استان قم از سال ۹۴ تا سال ۹۸ حرکت نزولی داشته و به عدد ۱۰٫۴ رسیده است.

صدور اسناد بی‌نام سرمایه‌گذاری در قم

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان قم نیز در بخش دیگری از این جلسه از ساماندهی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری با سبک جدید خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر ۵ سامانه رسیدگی به شکایات، پذیرش سرمایه، مشاوره و پاسخگوی، احصای فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همچنین ارائه قوانین و مقررات سرمایه‌گذاری و بخش ارائه ایده‌ها در حال فعالیت است.

عادل علیپور دو بخش سامانه شکایات و مشاوره را ملی اعلام و خاطرنشان کرد: استان قم در رسیدگی و پاسخگویی به شکایات رتبه ۷ کشوری را داشته و مرکز پالایش کسب‌وکار استان توانسته ۱۰۰ امتیاز کامل این حوزه را در کشور کسب کند.

وی تبدیل فرصت‌های سرمایه‌گذاری به سند و مجوزهای بی‌نام را تشریح کرد و گفت:ظرف یک هفته اهلیت سرمایه‌گذار سنجیده شده و سرمایه‌گذار می‌تواند وارد چرخه تولید شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان قم ادامه داد: تاکنون هفت طرح از طرف سازمان صنعت و معدن، ۲ طرح از اداره حمل‌ونقل و راهداری استان و ۷ طرح کشاورزی ارائه‌شده که در حال بررسی آن هستیم.