بیانیه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای یازدهمین سال درگذشت آیت‌الله علی مشکینی
بیانیه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای یازدهمین سال درگذشت آیت‌الله علی مشکینی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ همزمان با یازدهمین سالگرد رحلت آیت‌الله حاج میرزا علی مشکینی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیانیه‌ای را صادر کرد. در متن بیانیه آمده است: «در آستانه یازدهمین سالگرد رحلت فقیه مجاهد و پارسا حضرت آیت‌الله آقای […]

بیانیه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای یازدهمین سال درگذشت آیت‌الله علی مشکینیبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ همزمان با یازدهمین سالگرد رحلت آیت‌الله حاج میرزا علی مشکینی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیانیه‌ای را صادر کرد.

در متن بیانیه آمده است:

«در آستانه یازدهمین سالگرد رحلت فقیه مجاهد و پارسا حضرت آیت‌الله آقای حاج میرزا علی مشکینی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تکریم و تجلیل از مقام علمی، اخلاقی، سیاسی، تقوایی و ولایتمداری آن روحانی عالیقدر، یاد و نام ایشان را گرامی می‌دارد.

انفاس قدسی و نصایح لطیف و انسان‌ساز ایشان مبین نفس مهذب و نورانی آن فقید سعید بود.

آن عالم متقی عمر خویش را در خدمت به نظام اسلامی، مردم و حوزه‌های علمیه گذراند و منشأ برکات و خیرات کثیری برای عموم مردم ایران بود. آیت‌الله مشکینی معلم اخلاق، مجاهد فی‌سبیل‌الله و جامع علم و عمل و زهد بودند که در جایگاه رفیع و خطیر ریاست مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در سنگر امامت جمعه، سلوک انقلابی و حرکت در صراط مستقیم ولایت را به همگان نشان دادند.

این عالم همواره مروج و موید حوزه انقلابی و اندیشه‌های امام خمینی (ره) و ولایت مطلقه فقیه بودند و در حمایت و همراهی با مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله ‌العظمی خامنه‌ای اسوه‌ای کم نظیر به شمار می‌رفتند.

از خداوند متعال علو درجات و مغفرت و رحمت واسعه‌اش را برای روح مطهر ایشان مسئلت می‌نماییم.»