– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، محسن بهشتی ‌در جلسه کارگروه امور زیربنایی استان با اشاره به مزایای اجرای طرح الحاق ۱۳۳ هکتاری اظهار داشت: یکی از نکات مثبت این طرح عدم معارض و امکان قطعه‌بندی اراضی است. وی از امکان آغاز طرح […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، محسن بهشتی ‌در جلسه کارگروه امور زیربنایی استان با اشاره به مزایای اجرای طرح الحاق ۱۳۳ هکتاری اظهار داشت: یکی از نکات مثبت این طرح عدم معارض و امکان قطعه‌بندی اراضی است.

وی از امکان آغاز طرح پس از پایان مطالعات و کارهای کارشناسی برای تأمین زیرساخت‌های لازم خبر داد و افزود: با توجه به هزینه تمام‌شده مسکن در این اراضی افرادی که توان مالی متوسط به بالا دارند می‌توانند در این طرح مشارکت کنند زیرا آورده ابتدایی موردنیاز این طرح بیش از طرح اقدام ملی است.

۱۳۰۰۰ واحد مسکونی در قم احداث می‌شودطرح ۱۳۳ هکتاری مسکن در قم فاقد پیوست مطالعاتی استپروژه پیاده راه انقلاب قم در ۶ ماه انجام می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم به نیاز قم در اجرای طرح ملی مسکن اشاره کرد و گفت: اجرای طرح ملی مسکن برای بسیاری از مردم که امکان خرید زمین و مسکن را ندارند لازم بوده و تکمیل سهمیه استان قم در کمتر از یک ساعت نشان‌دهنده نیاز استان قم به این طرح است.

وی ثبت‌نام ۴ هزار و ۴۰۰ نفر در طرح ملی مسکن  را نشان‌دهنده کمبود مسکن در استان قم دانست و گفت: با توجه به شرایط ایجادشده و گرانی بنزین در سال آینده و افزایش بهای مسکن الحاق این اراضی یکی از ضرورت‌های استان به‌حساب می‌آید.

بهشتی  130 هزار خانوار اجاره‌نشین در قم را نیازمند مسکن اعلام و خاطرنشان کرد: وجود اراضی ملی در قم امکان تأمین مسکن برای شهروندان را فراهم کرده و باید از این پتانسیل در جهت رفع نیاز شهروندان استفاده کنیم.