– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مرتضی حیدری عصر امروز در جلسه کارگروه امور زیربنایی قم با اشاره به اهمیت توجه به قوانین شهرسازی در طراحی شهرک‌های مسکونی اظهار داشت: متأسفانه امروز با پدیده پراکندگی چهره ظاهری شهر در ساخت‌وسازها مواجه هستیم. وی […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مرتضی حیدری عصر امروز در جلسه کارگروه امور زیربنایی قم با اشاره به اهمیت توجه به قوانین شهرسازی در طراحی شهرک‌های مسکونی اظهار داشت: متأسفانه امروز با پدیده پراکندگی چهره ظاهری شهر در ساخت‌وسازها مواجه هستیم.

وی بی‌قوارگی و عدم معماری اصولی در شهرسازی را یکی از چالش‌های شهر قم دانست و افزود: برای جلوگیری از آشفتگی بیشتر در ظاهر شهر مسئولان باید در ساخت‌وسازهای جدید اصول شهرسازی را رعایت کرده و قوانین را رعایت کنند.

سود ۲۰ هزار میلیارد تومانی بانک مسکن در طرح ملی مسکنوزارت راه: نمی‌توانید ماهی ۲ میلیون قسط بدهید در طرح ملی مسکن ثبت‌نام نکنیدآغاز ثبت‌نام طرح ملی مسکن در ۷۴ شهر ۵ استان

فرماندار قم با گلایه از اجرای طرح‌هایی بدون پیوست مطالعاتی مناسب و جامع ادامه داد: چطور قبل از احیا و بازسازی بافت فرسوده که یکی از اولویت‌های شهر است ۱۳۳ هکتار از اراضی بلوار آیت‌الله بروجردی برای تولید مسکن اختصاص داده‌شده است.

وی طرح الحاق ۱۳۳ هکتاری مسکن را یکی از طرح‌های بدون پیوست مطالعاتی دانست و گفت: با اجرای این طرح احیایی بافت فرسوده به فراموشی سپرده می‌شود و یک طرح به طرح‌های نیمه‌تمام شهر اضافه می‌شود.

حیدری رشد جمعیت و نیاز مسکن را توجیه مناسبی برای ساخت‌وسازهای بی‌رویه و بدون مطالعه نداست و خاطرنشان کرد: طرح ساخت شهرک زائر در مرحله آماده‌سازی بوده که با آغاز طرح اراضی۱۳۳ هکتاری این طرح نیز متوقف خواهد شد.

وی توجه به مباحث زیرساختی در آغاز طرح‌هایی مانند اراضی ۱۳۳ هکتاری را لازم دانست و تأکید کرد: نمی‌توانیم قبل از تعیین تکلیف بافت فرسوده و ناکارآمد در شهر و اتمام شهرک زائر طرح جدیدی را آغاز کرده و باعث نیمه‌کاره ماندن طرح‌های دیگر شویم.