بورس اوراق بهادار بهترین و امن ترین مکان برای سرمایه گذاری است
بورس اوراق بهادار بهترین و امن ترین مکان برای سرمایه گذاری است
موجودی مدیر شعب کارگزاری اقتصاد بیدار گفت: بورس اوراق بهادار بهترین و امن ترین مکان تا اواخر سال 99 برای سرمایه گذاری خواهد بود چراکه دولت در لایحه بودجه آورده است که 11 هزار میلیارد تومان از منابعی را که در اختیار دارد به نقدینگی تبدیل خواهد کرد و این امر فقط از طریق بازار سرمایه تامین مالی شده و به فروش می‌رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محسن موجودی ظهر امروز در نشست خبری که در دفتر خبرگزاری فارس در قم برگزار شد با اشاره به اینکه کارگزاری «اقتصاد بیدار» از سال ۸۸ در زمینه بورس کالا با عنوان تجاری «خوشه چین» فعالیت خود را آغاز کرد اظهار داشت: در سال ۹۳ برند «خوشه چین» به «اقتصاد بیدار» تغییر یافت و واحد اوراق بهادار راه اندازی شد و در پایان سال ۹۳ بین ۱۰۷ کارگزاری که در کشور فعالیت می کردند، رتبه نخست را کسب کرد.

وی با بیان اینکه اعضای هیئت مدیره و تیم اجرایی این کارگزاری از قدیمی‌های بازار سرمایه و از متخصصین به نام هستند و با تجربه و تخصص به این مرتبه رسیدند، بیان کرد: در حال حاضر بین کارگزاری‌های فعال، در بخش خصوصی جزو ۵ کارگزاری اول به لحاظ حجم معاملات و رنکینگ در حوزه اوراق بهادارهستیم و در حوزه کالا هم بین سه کارگزار اول هستیم.

مدیر شعب کارگزاری اقتصاد بیدار با بیان اینکه در حال حاضر ۱۹۰ نفر نیروی انسانی داشته و قوی ترین تیم تحلیل بازار سرمایه و اساتید برجسته اقتصاد در کارگزاری مشغول فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: در بحث آموزش در کل کشور، کمتر از ۱۰ کارگزاری مجوز آموزش دارند و ما یکی از آنها هستیم و تقریبا فعال ترین آنها به لحاظ آموزش هستیم.

وی با بیان اینکه در سال جاری، مجوز شرکت «سبدگردانی» از سازمان بورس اخذ شده است، خاطرنشان کرد: تا پایان سال دو صندوق سرمایه گذاری تاسیس خواهیم کرد که به جذب سرمایه و ارائه خدمات ویژه کمک خواهد کرد.

موجودی با اشاره به فعالیت ۲۳ شعبه این کارگزاری در سراسر کشور خاطرنشان کرد: نخستین کارگزاری هستیم که «سجام» را به صورت رایگان ثبت نام می‌کنیم و با بیش از ۱۵۰۰ دفتر پیشخوان در سراسر کشور قرارداد داریم که هر مشتری خواست عضو کارگزاری ما شود، بعد از ثبت نام در سایت، به پیشخوان مراجعه کرده و احراز هویت می‌کند و کد بورسی را دریافت می کند.

وی با بیان اینکه رسالت اصلی ما این است که مردم و عموم جامعه نسبت به فرهنگ سرمایه گذاری آگاه کنیم خاطرنشان کرد: این اتفاق صرفا در بازار بورس نیست و ما به مردم توصیه می‌کنیم در مقاطع مختلف در چه زمینه‌هایی سرمایه گذاری کنند.

مدیر شعب کارگزاری اقتصاد بیدار گفت: بورس اوراق بهادار بهترین و امن ترین مکان تا اواخر سال ۹۹ برای سرمایه گذاری خواهد بود چراکه دولت در لایحه بودجه آورده است که ۱۱ هزار میلیارد تومان از منابعی را که در اختیار دارد به نقدینگی تبدیل خواهد کرد و این امر فقط از طریق بازار سرمایه تامین مالی شده و به فروش می‌رسد.

وی یادآور شد: تا سال آینده بازار سرمایه رو به رشد خواهد بود البته نوسانات همیشه ذات بازار است و عرضه و تقاضا، قیمت‌ها را تعیین می‌کند ولی صنایعی که الان بیشترین توجه بازار را جلب کردند، صنایع غذایی، دارویی و ساختمانی است.

موجودی افزود: بازار سرمایه تا آخر سال ۹۹ از رونق برخوردار خواهد بود و ما تا آخر سال ۹۹ به یک شاخص بالای ۵۰۰ هزار واحد دست خواهیم یافت؛ در حال حاضر شاخص از مرز ۳۳۰ هزار واحد گذشته است و دلیل عمده هم افزایش تورم است و هرگاه، تورم در جامعه رخ می‌دهد آثارش در بورس قابل ملاحظه است .

وی یادآور شد: بورس، فضای سرمایه گذاری را امن و گسترده کرده که همه اقشار جامعه با هر سلیقه و دارایی می‌توانند سهام بخرند و سرمایه گذاری کنند.

مدیر شعب کارگزاری اقتصاد بیدار بیان کرد: به همه مشتریان توصیه می‌کنیم اول آموزش های لازم را فراهم گرفته و بعد سرمایه گذاری کنند، هیچ وقت برای کسب سود از این بازار دیر نخواهد بود.