آرش نوین سقوط کرد / هیئت فوتبال قم: تخلف ‌تیم به ما ربطی ندارد
آرش نوین سقوط کرد / هیئت فوتبال قم: تخلف ‌تیم به ما ربطی ندارد
رئیس کمیته فوتسال هیئت فوتبال درباره سقوط تیم امید آرش نوین به لیگ دسته یک، اظهار داشت: زمانی که یک تیم تخلفی را انجام می‌دهد هیئت فوتبال و کمیته فوتسال در آن نقشی ندارد، چراکه دخالتی در امور باشگاه‌ها ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مدیریت ناکارآمد و ناکامی‌های این سال‌های فوتبال و فوتسال و افول شدید این رشته‌های پرطرفدار در استان قم همگان نشان از دخیل بودن اتفاقات فوتبالی در هیئت فوتبال قم دارد.

بعد از سقوط صبا و پیوستن این تیم به حافظه تاریخی فوتبال کشور ، با حضور منعم مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان و وعده شرکت نماینده‌ای از قم در لیگ دسته دوم کشور امیدها برای تغییرات در هیئت فوتبال هم با توجه به سابقه نامناسب بیش‌ازپیش زنده شد که آن‌هم این روزها رنگ‌باخته و همچنان هیئت فوتبال قم در حال تازاندن اسب بی‌تدبیری است.

در جدیدترین اتفاق و آن‌هم در لیگ فوتسال، بعد از واگذاری امتیاز تیم فوتسال دل‌سوختگان به استان البرز و ناراحتی جامعه فوتسال، خبری دیگر فوتبالی‌ها را به شوک فرو برد تا همگان متوجه ضعف این روزهای مدیریت فوتبالی قم شوند.

بر اساس گزارش و شکایات رقبای آرش نوین این تیم به علت استفاده از بازیکن غیرمجاز، در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مقصر شناخته شد تا بر اساس قانون با نماینده استان برخورد شود و در رأی کمیته انضباطی برای این تیم ذکر شده است که استفاده تیم آرش نوین از بازیکن غیرمجاز در این دیدار محرز و منجر به برتری سه بر صفر تیم پرسپولیس خوزستان شد و باشگاه قمی به پرداخت ۵ میلیون تومان جریمه نقدی تنبیه شد و با توجه به کسر یک امتیاز از آرش نوین این تیم با توجه به تفاضل گل کمتر نسبت به طاها تنکابن به لیگ دسته اول امید سقوط کرد.

رئیس کمیته فوتسال هیئت فوتبال درباره سقوط تیم امید آرش نوین به لیگ دسته یک، اظهار داشت: زمانی که یک تیم تخلفی را انجام می‌دهد هیئت فوتبال و کمیته فوتسال در آن نقشی ندارد، چراکه دخالتی در امور باشگاه‌ها ندارد.

رضا بمانی گفت: هیئت فوتبال تنها می‌تواند در زمان عقد قرارداد کادر و بازیکنان از کمیته انضباطی استعلام بگیرد که بر همین اساس این افراد مشکلی نداشتند.

وی با اشاره به تخلف محرز کادر فنی تیم فوتسال آرش نوین، افزود: زمانی که یک تیم از بازیکن غیرمجاز استفاده می‌کند نمی‌توان هیئت را متهم کرد، چراکه آن‌ها با ما مشورت نکردند و تنها نماینده مجموعه استان در مسابقات بوده‌اند.

رئیس کمیته فوتسال هیئت فوتبال قم در مورد اینکه آیا هیئت فوتبال برخوردی با خاطیان خواهد داشت یا نه ؟ عنوان کرد: این مسئله در حیطه وظیفه فدراسیون است و هیئت‌های فوتبال نمی‌توانند برخوردی داشته باشند چون در این ماجرا قانون دست ما را بسته و کاری نمی‌توان صورت داد.

وی با بیان اینکه هیئت را مقصر بدانیم، منصفانه نیست اضافه کرد: بارها این موضوع را جلسه به مدیران فدراسیون گوشزد کرده‌ایم اما اعتنایی نمی‌شود و خود آن‌ها نیز از این قانون گله‌مند هستند.

رئیس کمیته فوتسال هیئت فوتبال استان قم تصریح کرد: هیچ‌گاه هیئت فوتبال نمی‌تواند بگوید فلان شخص باشد یا نباشد برای ما مدارک کادر فنی مهم است و تخلف آن‌ها به خود باشگاه مربوط است.