سیدعبدالله میرابراهیمی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم، با بیان اینکه یکی از سیاست‌هایی که در مجموعه مدیریت پسماند وجود دارد انتقال زباله‌ها به واسطه ماشین‌های بزرگ‌تر است، اظهار کرد: این اقدام کمک می‌کند که هزینه‌ها کاهش یافته و از نظر زیست‌محیطی نیز آسیب کمتری وارد شود. مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری […]

سیدعبدالله میرابراهیمی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم، با بیان اینکه یکی از سیاست‌هایی که در مجموعه مدیریت پسماند وجود دارد انتقال زباله‌ها به واسطه ماشین‌های بزرگ‌تر است، اظهار کرد: این اقدام کمک می‌کند که هزینه‌ها کاهش یافته و از نظر زیست‌محیطی نیز آسیب کمتری وارد شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با تاکید بر برنامه سازمان برای راه‌اندازی باراندازهای تخلیه زباله، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح خودروهای کوچک زباله‌های را تحویل ماشین‌های بزرگ می‌دهند تا پسماند منتقل شود.

میرابراهیمی با تاکید بر اینکه مکان‌یابی این‌ باراندازها در شهر انجام شده است، افزود: در حال حاضر یک سکوی بارانداز با ظرفیت ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن با ۵ دستگاه سیم‌تریلر راه‌اندازی شده که انتقال پسماند را به سایت مدیریت پسماند البرز انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه یک سکو هم در منطقه پنج طراحی شده که در مرحله مناقصه است، گفت: این سکو با اعتباری بیش از یک میلیارد تومان راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از تملک مکان سکوی سوم بارانداز پسماند خبر داد و افزود: پس از تملک این سکو هم احداث خواهد شد که مجموعا سه سکو ظرفیت انتقال ۷۰۰ تن پسماند را در شهر دارند.