آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در دیدار با دکتر محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اهمیت خدمات پزشکی به جامعه گفت: در روایات از شغل طبابت تمجید زیادی شده است که اهمیت و جایگاه آن را نشان می‌دهد. وی افزود: فقاهت و طبابت از علوم مهم و مورد توجه دین و اهل بیت(ع) […]

آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در دیدار با دکتر محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اهمیت خدمات پزشکی به جامعه گفت: در روایات از شغل طبابت تمجید زیادی شده است که اهمیت و جایگاه آن را نشان می‌دهد.

وی افزود: فقاهت و طبابت از علوم مهم و مورد توجه دین و اهل بیت(ع) است، در هر علم و کاری نیت انسان بسیار مهم است و اگر نیت و کار انسان برای خدا باشد علم و کار انسان مفید خواهد بود اما اگر تنها جنبه مادی در نظر گرفته شود ارزش کار بسیار پایین است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه همه کارها در نظام اسلامی در همه بخش‌ها باید با نیت الهی و توأم با تقوا باشد، اظهار کرد: هرچه تقوای انسان بالاتر باشد انسان در نزد پروردگار جایگاه و کرامت بیشتری خواهد داشت.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به برخی توصیه‌های پزشکی در دین مبین اسلام گفت: بر اساس روایات کسی که به کم خوردن عادت داشته باشد سالم‌تر خواهند ماند و قلب انعطاف‌پذیری خواهد داشت اما اگر کسی پرخوری کند سلامت خود را از دست خواهد داد و دچار قساوت قلب می‌شود.

وی با اشاره به تأثیر ورزش در دفع امراض گفت: اگر فرهنگ ورزش در جامعه ترویج شود بسیاری از بیماری‌ها از بین خواهد رفت، اگر ورزش در جامعه فرهنگ همگانی شود ۵۰ درصد از مراجعات به پزشکان کاهش می‌یابد.

این مرجع تقلید عنوان کرد: اسلام به همه ابعاد زندگانی انسان توجه دارد و دستورهای مهمی برای سلامت انسان بیان کرده که باید مورد توجه همه اطبا باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این دیدار گفت: هدف از دیدار با علما و مراجع استفاده از رهنمودهای آنها در راستای گسترش خدمات‌رسانی به جامعه است.

وی همچنین به بیماری آنفلوآنزا اشاره کرد و گفت: در استان قم، در خصوص این بیماری بحران نداشتیم و کنترل‌ها انجام شد که امیدواریم با پیشگیری توسط مردم، از گسترش این بیماری جلوگیری شود.

انتهای پیام