آیت‌الله میرباقری: راه رسیدن به توحید به برکت حضرت معصومه(س) باز شد‌
آیت‌الله میرباقری: راه رسیدن به توحید به برکت حضرت معصومه(س) باز شد‌

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمدمهدی میرباقری ظهر امروز در برنامه سمت خدا که به مناسبت رحلت حضرت معصومه(س) در شبستان امام خمینی(ره) حرم کریمه اهل‌بیت(ع) برگزار شد،اظهار داشت: روز قیامت همه صداها فرومی خوابد و صدایی از کسی بیرون […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمدمهدی میرباقری ظهر امروز در برنامه سمت خدا که به مناسبت رحلت حضرت معصومه(س) در شبستان امام خمینی(ره) حرم کریمه اهل‌بیت(ع) برگزار شد،اظهار داشت: روز قیامت همه صداها فرومی خوابد و صدایی از کسی بیرون نمی‌آید و وجود مبارک پیامبر(ص) حضور پیداکرده و به کمک امت خود می‌آیند.

وی افزود: حضرت معصومه(س) روز قیامت دست شیعیان را می‌گیرند و از همین دنیا کار شروع می‌شود و در حرم کریمه اهل‌بیت(ع) باید از این بانوی کرامت بخواهیم ما را شفاعت کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت توبه در اسلام تصریح کرد:انسانی که از گناه توبه کرده است دیگر نباید به سمت گناه برود و همچنین آن‌قدر به سمت دعا برود که دیگر فکر گناه را نیز نکند.

گزارش تسنیم از حال و هوای قم در سالروز رحلت حضرت معصومه(س)؛ حرم اهل‌بیت (ع) در سوگ کریمه اهل‌بیت(س)حضرت معصومه (س) برای ایجاد پایگاه تشیع به قم آمدندگلچین مداحی در سالروز وفات حضرت معصومه(س)

استاد حوزه علمیه بابیان اینکه روز قیامت حضرت معصومه(س) شیعیان را شفاعت می‌کنند،عنوان کرد:خداوند برای معصومین حقی را قرار داده است و این موضوع در دعای مسجد کوفه وجود دارد، معصومین از سوی خداوند این اجازه رادارند که دست هرکسی را که گرفتند مورد شفاعت قرار بگیرد.

آیت‌الله میرباقری تصریح کرد: اینکه خداوند به حضرت معصومه(س)به این اجازه را بدهند که دست شیعیان را گرفته و به بهشت ببرد یک توفیق بسیار بزرگی برای همه شیعیان است.

وی افزود: هجرت حضرت معصومه(ع)یکی از موضوعاتی است که باید موردتوجه باشد، خداوند خصوصیاتی در مکان‌هایی قرار داده است، کعبه بیت‌الحرام است و خداوند آن را برای ما زمینی‌ها برگزیده است و دارای خصوصیات و کانون عبادت است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه وجود بارگاه کریمه اهل‌بیت(ع) در قم سبب روح در این شهر شده است،ادامه داد: قم شهر محبین معصومین(ع) و سرزمین فوق‌العاده عجیبی دارد و در روایات زیادی آمده است که پیامبر(ص)در شب معراج سرزمین نورانی را مشاهده کردند که از زعفران خوش‌رنگ و از مشک خوشبوتر است و از جبرئیل پرسیدند اینجا کجاست و جبرئیل گفت این شهر محبین شما است.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: شهر مقدس قم دارای باطنی است و خداوند این شهر را انتخاب و آماده کرده تا مؤمنین تطهیر شوند و رشد کنند،رسول خدا هنگامی‌که به معراج می‌روند چشمشان قم را می‌گیرد که بسیار خوش‌رنگ و نورانی است.

آیت‌الله میرباقری تصریح کرد: در روایاتی که اهل‌بیت(ع) تأکید کردند حرم ما معصومین قم است بلافاصله بر وجود مبارک حضرت معصومه(س) تأکید شده و در روایات آمده که در آخرالزمان علم از نجف غروب و در قم طلوع می‌کند و همه مردمی که در دنیا هستند خداوند به‌واسطه علمی که در قم منتشر می‌شود خداوند با آن‌ها اتمام‌حجت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد:هرچه درباره حضرت معصومه(س) گفته شود کم است و امام صادق(ع) و امام رضا(ع) باید این بانوی کرامت را مدح کنند،حضرت معصومه(س) دارای حق شفاعت است و راه رسیدن به توحید به برکت این بانو بازشده است.