فاز دوم پیاده راه ارم تا شبستان حرم مطهر حضرت معصومه(س) احداث می‌شود
فاز دوم پیاده راه ارم تا شبستان حرم مطهر حضرت معصومه(س) احداث می‌شود

علیرضا قاری‌قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به احداث تقاطع خیابان‌های فردوسی و یاسمن اظهار داشت: احداث این تقاطع در برنامه‌ریزی پروژه‌های امسال قرار دارد ولی به جهت داشتن معارضین ملکی و لزوم آزادسازی املاک در مسیر به نظر می‌رسد در سال ۹۷ احداث آن زیاد قدرت اجرایی نداشته باشد. وی […]

علیرضا قاری‌قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به احداث تقاطع خیابان‌های فردوسی و یاسمن اظهار داشت: احداث این تقاطع در برنامه‌ریزی پروژه‌های امسال قرار دارد ولی به جهت داشتن معارضین ملکی و لزوم آزادسازی املاک در مسیر به نظر می‌رسد در سال ۹۷ احداث آن زیاد قدرت اجرایی نداشته باشد.

وی با بیان اینکه اقدامات مطالعاتی و طراحی احداث تقاطع کیوانفر و خیابان امام خمینی(ره) در حال انجام است، افزود: احداث این تقاطع دو سطحه از پروژه‌های ویژه سال ۹۷ بوده که تا دو ماه آینده در مسیر انتخاب پیمانکار قرار می‌گیرد و از اواخر نیمه دوم سال جاری اقدامات عملیاتی آن آغاز می‌شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: پروژه‌های فاز ۵ عمار یاسر، تقاطع امینی بیات و فاز دو جمهوری نیز از پروژه‌هایی است که در سال جاری در دستور کار بوده که پس از انجام تملکات اقدامات عمرانی آن آغاز می‌شود.

وی احداث فاز دوم پیاده راه ارم تا شبستان حرم مطهر را مدنظر قرار داد و گفت: نقشه‌های اجرایی آن آماده شده ولی تعیین تکلیف گیت بازرسی و ورودی حرم مطهر باید انجام شود که شهردار منطقه ۷ شهر قم در حال برنامه‌ریزی و پیگیری اجرای آن هستند.

قاری قرآن با اشاره به آخرین وضعیت مترو قم نیز تصریح کرد: تونلینگ فاز نخست آن تا میدان شهر قائم به اتمام رسیده که امیدواریم با اختصاص بودجه‌های لازم فاز نخست را با ۶ ایستگاه و با سه رام قطار در انتهای سال ۹۷ به بهره‌برداری برسانیم.

وی با تأکید بر اهتمام شهرداری در زمینه کاهش سرانه‌های ورزشی در مناطق شهری عنوان کرد: از سال ۹۶ شهرداری به‌منظور افزایش سرانه‌های فرهنگی و ورزشی در مناطق مختلف شهری اقدام به احداث ۸ سالن ورزشی در ۸ منطقه شهری کرده است که برخی از این سالن‌ها با پیشرفت بالایی روبرو بوده که تمامی این ۸ سالن در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.