اعلام برنامه های سالروز شهادت حضرت معصومه (س) در قم
اعلام برنامه های سالروز شهادت حضرت معصومه (س) در قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، اوج این برنامه ها در حرم مطهر آن بانوی کرامت تدارک دیده شده است، آن جا که امشب، پانزدهم آذر ماه و پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء، شبستان امام خمینی (ره) آستان مقدس فاطمی با شعرخوانی مجید تال، […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، اوج این برنامه ها در حرم مطهر آن بانوی کرامت تدارک دیده شده است، آن جا که امشب، پانزدهم آذر ماه و پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء، شبستان امام خمینی (ره) آستان مقدس فاطمی با شعرخوانی مجید تال، مدیحه سرایی سید رضا نریمانی و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین صدیقی، پذیرای عزاداران بانوی کرامت بود.

همچنین یکی دیگر از برنامه هایی که برای امشب تدارک دیده شده است، اجتماع بزرگ هیئت های مذهبی قم از ساعت ۱۹ در مسجد امام حسن عسکری (ع) و حرکت دسته جات عزاداری به سوی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) خواهد بود، برنامه ای که با مدیحه سرایی مداحان اهل بیت (ع) مانند محمدحسین پویانفر، ابراهیم قانع و سیدعلی حسینی نژاد همراه است.

اما برنامه آستان مقدس فاطمی در صبح روز دهم ربیع الثانی، شانزدهم آذر ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۷ صبح با آیین جاروکشی حرم مطهر با حضور خادمان آستان قدس رضوی و آستان مقدس قم و با مداحی مداحان اهل بیت (ع) از مقابل ایوان آینه در صحن امام رضا (ع) آغاز می شود و سپس در ساعت ۱۰ صبح، با سخنرانی حجت الاسلام دارستانی در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر ادامه می یابد. همچنین پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر نیز زائران و مجاوران بانوی شفاعت با نوای میثم مطیعی به عزاداری در حرم مطهر می پردازند.

عصر فردا نیز شاهد اجتماع بزرگ بانوان فاطمی و دختران دانشجو (یه مناسبت شانزدهم آذر ماه، روز دانشجو) با عنوان «در سوگ خورشید» در حرم مطهر خواهیم بود، برنامه ای که با مدیحه سرایی میثم مطیعی و سخنرانی حجت الاسلام ماندگاری از ساعت ۱۵ آغاز می شود.

مراسم شمعدان گردانی از ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه در شبستان امام خمینی (ره) از دیگر برنامه های فردا خواهد بود که با اجرای مجید یراق بافان، سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسینی قمی و همچنین مرثیه خوانی و خطبه خوانی با حضور زائران و مجاوران بانوی کرامت (س)  همراه است.  

آستان مقدس فاطمی در عین حال برای شنبه شب نیز برنامه مدیحه سرایی علی انسانی و سخنرانی حجت الاسلام مؤمنی را بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء تدارک دیده است.

و اما برخی دیگر از برنامه های عزاداری طی امروز و فردا در شهر مقدس قم به این شرح است:

*حرکت دسته عزاداری خواهران و برادران به سمت حرم مطهر و سپس تجمع در صحن امام رضا (ع) با مدیحه ‌سرایی مداحان اهل بیت (ع)  مهدی رسولی، مهدی سلحشور و حسن شالبافان
روز شنبه شانزدهم آذر ماه از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح
(آغاز دسته عزاداری بانوان از بیت ‌النور واقع در ابتدای ۴۵ متری عمار یاسر، میدان میر و دسته عزاداری آقایان از مسجد اهل ‌بیت(ع) واقع در ابتدای ۴۵ متری عمار یاسر).

 

*هیئت طریق الحسین (ع) و گرامیداشت شهدای دانشجو

شنبه شانزدهم آذر ماه از ساعت ۱۹ با مداحی مهدی رسولی،  سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع و شعرخوانی ولی الله کلامی زنجانی در مسجد طفلان مسلم منطقه نیروگاه.

 

 

*هیئت حسن بن علی (ع) و مؤسسه حضرت خدیجه (س)

شنبه شانزدهم آذر ماه از ساعت ۲۰ با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین بندانی نیشابوری، مداحی سید مهدی میرداماد و حسن شالبافان و همچنین  شعرخوانی سید حمیدرضا برقعی در حسینیه امام خامنه ای واقع در گلزارشهدای علی بن جعفر (ع).  

 

*آستان مقدس امامزاده ابراهیم (ع)

جمعه پانزدهم آذر ماه از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه با مدیحه سرایی حسن عطایی و سخنرانی حجت الاسلام شجاعی.

 

*بیت النور (ویژه خواهران)

یکشنبه هفدهم آذر ماه از ساعت ۲۰ با سخنرانی حجت الاسلام  و المسلمین میرزامحمدی در محل بیت النور واقع در ابتدای ۴۵ متری عمار یاسر.