بازرسی‌های مستمر برای کنترل بازار قم در سه شیفت انجام می‌شود
بازرسی‌های مستمر برای کنترل بازار قم در سه شیفت انجام می‌شود

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم،مهدی ریاضی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد،اظهار داشت: وظیفه اصلی سازمان تعزیرات حکومتی، رسیدگی به تخلفات، پیگری تخلفات اقتصادی و صدور حکم است. مدیرکل تعزیرات حکومتی قم بابیان اینکه میانگین […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم،مهدی ریاضی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد،اظهار داشت: وظیفه اصلی سازمان تعزیرات حکومتی، رسیدگی به تخلفات، پیگری تخلفات اقتصادی و صدور حکم است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم بابیان اینکه میانگین زمان رسیدگی به پرونده هابه کمتر از ۱۵ روز کاهش‌یافته است،افزود: این موضوع  سبب بروز بازدارندگی در این زمینه شده است.

بخش عمده ارز خانگی به بازار عرضه شد/ نوسان ۵ درصدی نرخ ارز در پی گرانی بنزینقیمت اقلام پروتئینی، میوه و تره‌بار در بازار مشهد چهارشنبه ۱۳ آذرماه + جدولکمبود نهاده‌های کشاورزی در بازار نداریم

وی با تأکید بر اینکه  بازرسی‌های مستمر برای کنترل بازار در سه شیفت از سوی دستگاه‌های متولی در استان انجام می‌شود،تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۶۶۰ پرونده در حوزه قاچاق کالا و ارز برای شعب تعزیرات حکومتی استان واردشده است که ۱۳۶ میلیارد ریال محکوم‌شده‌اند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت:قیمت کالا و خدمات در قم نسبت به سایر استان‌ها در پایین‌ترین حد قرار دارد و این استان در رده پایین‌ترین استان‌ها ازنظر نرخ تورم است.

وی  بیان کرد: مقابله با گران‌فروشی، کم‌فروشی، تخلف، عرضه خارج از شبکه، اختفا و امتناع از عرضه کالا و همچنین عدم درج کالا ازجمله مهم‌ترین اقدامات موردتوجه سازمان تعزیرات حکومتی در حوزه کالا و خدمات است.

ریاضی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ پرونده تخلف در حوزه کالا و خدمات در استان به سازمان تعزیرات حکومتی واصل‌شده که به بیش از ۹۸ این پرونده‌ها تاکنون رسیدگی و معادل ۲۰۴ میلیارد ریال برای متخلفان جریمه تعیین شده است.