خطیب جمعه بجنورد: ماهیت جنبش دانشجویی «استکبار ستیزی» و نفی سلطه بیگانگان است
خطیب جمعه بجنورد: ماهیت جنبش دانشجویی «استکبار ستیزی» و نفی سلطه بیگانگان است

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ حجت‌الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری در آیین نماز جمعه امروز مرکز استان خراسان شمالی اظهار داشت: پایه‌گذار نطام مترقی ولایت فقیه امام حسن عسکری(ع) است. خطیب نماز جمعه سنندج: نمایندگان مجلس به‌فکر مشکلات مردم باشندابوترابی‌فرد: مبارزه با آمریکا […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ حجت‌الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری در آیین نماز جمعه امروز مرکز استان خراسان شمالی اظهار داشت: پایه‌گذار نطام مترقی ولایت فقیه امام حسن عسکری(ع) است.

خطیب نماز جمعه سنندج: نمایندگان مجلس به‌فکر مشکلات مردم باشندابوترابی‌فرد: مبارزه با آمریکا یعنی “تولید علم” و “تجاری‌سازی دانش”امام جمعه جدید رفسنجان معارفه شد

وی در ادامه با اشاره به سالروز وفات کریمه اهل بیت حضرت مصومه(س)٬ افزود: خدای متعال به هجرت‌های تمدن‌ساز در آیات مکرر قرآن کریم توجه زیادی داشته است. برخی از هجرت‌ها همانند هجرت ابراهیمی٬ هجرت یوسفی و یا هجرت موسوی٬ تمدن ساز بوده است. مطالعه هجرت نبوی از مکه به مدینه که تحولات بنیادین در زندگی مسلمانان ایجاد کرد و در ادامه آن هجرت‌های ائمه اطهار(ع) از هجرت‌های مهم و تمدن ساز است. هجرت امام‌زادگانی هم‌چون حضرت معصومه(س) آثار و برکات فراوانی داشته است.

امام جمعه موقت بجنورد گفت: حضرت معصومه(س) می‌خواست برای یاری امام عصر خود به خراسان بیاید که متاسفانه به جهت بیماری رحلت فرمودند اما هجرت ایشان انسان‌ساز است. طبق روایت امام صادق(ع) قم٬ پایگاه اهل بیت است و هر که حضرت فاطمه معصومه(س) را در قم زیارت کند٬ بهشت بر او واجب می‌شود.

رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی افزود: قم کانون نشر معارف اسلامی و اسلام ناب محمدی است. معارف دین و معارف اسلامی از قم ریشه می‌گیرد و این از برکات این هجرت تمدن‌ساز است. توجهات این برادر و خواهر بر ایران اسلامی همیشگی است و این آبادانی و امنیت نشانه حضور این ارواح مقدس است.

حجت‌الاسلام جعفری در بخشی دیگر روز دانشجو را روز مهمی در تاریخ ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: شهدای دانشجو در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب تاثیر بسزایی داشته‌اند. در تمام جنبش‌ها و خیزش‌های دینی و اسلامی٬ به تبعیت از روحانیت معظم٬ همواره دانشجویان حضور جدی داشته‌اند. روز دانشجو رزو تجلیل از علم و فناوری است.

وی تاکید کرد: باید در روز دانشجو از عناصر متعهد دانشمند انقلابی تشکر و سپاسگزاری کنیم. ریشه روز دانشجو در مبارزه با استکبار و مقابله با آمریکای جنایتکار توسط دانشجویان تهران است. جنبش دانشجویی جنبشی ضد استکباری٬ ضد سلطه و ضد آمریکایی است. برخی تلاش می‌کنند در این قشر نفوذ کنند که باید بدانند ماهیت این جنبش انقلاب‌گری و ولایی است. این قشر همیشه آماده ایثار و فداکاری است. دشمن قطعاً در پروژه نفود در دانشگاه‌ها شکست خواهد خورد.

خطیب جمعه بجنورد گفت: برگزاری بیش از ۲۵۰ نشست صمیمی و کاربردی توسط مقام معظم رهبری با دانشجویان٬ یک موضوع بسیار مهم و نشان‌دهنده جایگاه این قشر بسیار مهم است. مهم‌ترین تکلیف امروز دانشجویان هم آرمانگرایی و آرمان‌خواهی است. دانشجوی آرمانگرا باید علم اندوز باشد و با شیوه‌های تولید علم بومی٬ به کمک پیشرفت تمدن اسلامی بیایند.

جعفری در ادامه با اشاره به حوادث اخیر عراق٬ گفت: آمریکا از سال ۲۰۰۷ برای نفوذ در مردم عراق بسیار تلاش می‌کند. پروژه نا امن سازی عراق یک پروژه جدی آمریکایی است که با محوریت مرجعیت عزیز تا کنون به شکست خورده و امیدواریم در ادامه نیز با پیروزی قاطع مردم عراق همراه باشد.

وی در ادامه با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری درباره رافت اسلامی با اغتشاش‌گران و فریب‌خوردگان حوادث اخیر٬ اظهار داشت: این بیانات و دستورات رهبری٬ انسان را به یاد رأفت و مودت اسلامی اعمال شده توسط پیامبر و ائمه(ع) در دوران پس از فتوحات اسلامی می‌اندازند که نشانه تدبیر و بصیرت والای ولایت اسلامی است.