قم| حجاب نامناسب یکی از علل رواج خشونت اجتماعی علیه زنان است
قم| حجاب نامناسب یکی از علل رواج خشونت اجتماعی علیه زنان است

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مهرداد حاجی‌زاده امروز در نشست بررسی فقهی و حقوقی لایحه امنیت زنان در برابر خشونت که در مدرسه عالیه معصومیه (س) برگزار شد، با اشاره به لزوم تغییر نگاه جنسیتی به زنان جامعه اظهار داشت: جنس دوم […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مهرداد حاجی‌زاده امروز در نشست بررسی فقهی و حقوقی لایحه امنیت زنان در برابر خشونت که در مدرسه عالیه معصومیه (س) برگزار شد، با اشاره به لزوم تغییر نگاه جنسیتی به زنان جامعه اظهار داشت: جنس دوم دانستن زنان در نگاهی غیرانسانی است که باید در جامعه تغییر کند.

وی از اختصاص ۳۳ درصد از پرونده‌های مراکز مشاوره در نیروی انتظامی به خشونت علیه زنان خبر داد و افزود: ۲۰ درصد پرونده‌های در همه حوزه‌ها  مربوط به خشونت علیه زنان بوده که حضور پلیس و مداخله در خشونت فقط  در سطح اجتماع بوده و متأسفانه بسیاری از خشونت‌هایی که در بستر خانواده اتفاق می‌افتد شناسایی نمی‌شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم وجود نگاه کالایی به زن را نتیجه سیاست‌های ضعیف حاکمیتی عنوان کرد و گفت: حجاب نامناسب یکی از علل رواج خشونت اجتماعی علیه زنان است اما بخش زیادی از آن مربوط به عدم توزیع مشاغل به‌صورت مناسب بوده است.

اصفهان| مقابله با بدحجابی در کنار مبارزه با مفاسد اقتصادی در اولویت قرار گیردحجت‌الاسلام رفیعی: عدم حساسیت به دروغ و بدحجابی نشانه مردگی جامعه استاشتری: طرح “ناظر” باعث دلگرمی متدینین شد/ لزوم برخورد جدی با بدحجابی

وی زنان مطلقه و سرپرست خانواده را آسیب‌پذیرترین قشر زنان خواند و بیان کرد: متأسفانه بررسی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد زنانی که در خانه تکریم نمی‌شوند در جامعه بیشتر از زنان دیگر مورد خشونت قرار می‌گیرند.

حاجی‌زاده جهل و عدم آگاهی زنان را عامل بعدی رواج خشونت دانست و تصریح کرد: یکی دیگر از علل رواج خشونت اعمال قدرت مردان در خانواده و عدم آگاهی زنان از حقوق خود بوده که نیازمند اطلاع‌رسانی وسیع در این حوزه هستیم.

وی علل خشونت‌های اجتماعی را تشریح و خاطرنشان کرد: حضور زنان برای کسب منابع اقتصادی و علمی برای مبارزه با خشونت‌های خانگی زمین بروز خشونت‌های اجتماعی را فراهم کرده و بخشی از این خشونت‌ها مزاحمت‌های گفتاری، نگاه‌های ممتد، تعریف‌های بی‌جا ، متلک و  بوق زدن‌های ممتد است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم با تأکید بر آگاهی زنان بر حقوق خود و نحوه  پیگیری در مراجع قانونی خاطرنشان کرد: متأسفانه آمارها به نفع زنان نبوده و عدم امنیت زنان به نفع خانواده و فرزندان نخواهد بود و زمینه بروز بزه در جامعه را فراهم می‌کند.