به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده انتظامی قم گفت: در پیگیری اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم، یک قاچاقی مواد مخدر شناسایی و مشخص شد وی قصد دارد با خودرو پژو پارس، محموله مواد مخدر را از استان هم‌جوار به قم […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده انتظامی قم گفت: در پیگیری اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم، یک قاچاقی مواد مخدر شناسایی و مشخص شد وی قصد دارد با خودرو پژو پارس، محموله مواد مخدر را از استان هم‌جوار به قم منتقل کند، بنابراین بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

سردار آقاخانی تصریح کرد: در ادامه ضمن هماهنگی قضایی، ماموران به محور‌های مواصلاتی استان اعزام شدند و با کنترل تردد خودرو‌های عبوری خودرو مذکور را شناسایی، متوقف و متهم را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی همچنین افزود: در اقدام مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر استان‌های قم و خراسان شمالی، یک دستگاه تریلی حامل مواد مخدر در قم توقیف و ۱۰۱ کیلوگرم تریاک کشف و متهم دستگیر شد.

سردار آقاخانی گفت: سپس نامبرده به همراه خودرو پژو به یگان منتقل و در بازرسی به‌عمل‌آمده از خودرو ۳۸ کیلوگرم تریاک در قالب ۶ بسته کشف شد.

او تصریح کرد: در ادامه خودرو با هماهنگی مقام قضایی استان برای بازرسی به یگان منتقل و از داخل کابین تریلی ۱۰۱ کیلو و ۴۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک در قالب ۶۶ بسته کشف و متهم دستگیر شد.

سردار آقاخانی بیان کرد: با تلاش پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم یک دستگاه تریلی حامل مواد مخدر در یکی از محور‌های مواصلاتی استان شناسایی و متوقف شد.

او ضمن قدردانی از همکاری و هماهنگی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان‌های قم و خراسان شمالی، افزود: درنهایت متهم به همراه پرونده تشکیل‌شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شد.

فرمانده انتظامی قم همکاری و مشارکت شهروندان را در حفظ و ارتقای امنیت اجتماعی ضروری دانست و از آنان خواست تا در صورت آگاهی از هرگونه موارد مشکوک، موضوع را در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

سرهنگ علی موالی عنوان کرد: کسب درآمد‌های غیرقانونی از مشترکان اپراتور‌های مختلف را می‌توان یکی از جدیدترین روش‌های مجرمانه‌ای عنوان کرد که در این ایام رواج داشته و گزارش‌های زیادی مبنی بر کلاه‌برداری در این حوزه منتشرشده است.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان قم نیز از شهروندان خواست تا مراقب تقلب‌های مخابراتی کلاه‌برداران سایبری باشند.

او ادامه داد: این تماس‌ها معمولاً از پیش‌شماره‌هایی نظیر ۶۷۸+، ۹۶۰+ است که متعلق به کشور‌هایی کم نام و نشان می‌باشد.

موالی اضافه کرد: برقراری تماس با این شماره‌ها، هزینه به نسبت بالایی برای کاربران در برخواهد داشت و هرچه مدت‌زمان مکالمه بیشتر شود، هزینه نیز افزایش خواهد داشت.

رییس پلیس فتا استان یادآورشد: درگذشته تماس‌های صورت گرفته به‌صورت خارجی و با زبان انگلیسی صورت می‌گرفت، اما در روز‌های اخیر برخی از تماس‌ها به زبان فارسی ماشینی که توسط نرم‌افزار خوانده می‌شود، پخش‌شده که این مورد روند فریب خوردن کاربران را افزایش خواهد داد.