شفاف سازی اشتغال با تهیه سند اشتغال قم
شفاف سازی اشتغال با تهیه سند اشتغال قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛مصطفی کاویانی،مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قم،با اشاره به اهداف تهیه سند اشتغال استان قم گفت: یکی از اهداف تهیه این سند، شفاف سازی وضعیت اشتغال قم بود و دستگاه‌های استان طی یک مدت زمان مشخص توانمندهای خود را […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛مصطفی کاویانی،مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قم،با اشاره به اهداف تهیه سند اشتغال استان قم گفت: یکی از اهداف تهیه این سند، شفاف سازی وضعیت اشتغال قم بود و دستگاه‌های استان طی یک مدت زمان مشخص توانمندهای خود را به ما اعلام کردند و متعهد شدند که به چه میزان می‌توانند سرمایه گذاری داشته باشند و چه میزان اشتغال در قم ایجاد کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم اضافه کرد: به دنبال رسیدن به نرخ بیکاری تک رقمی در استان هستیم، از سال ۹۴ تاکنون سیر نرخ بیکاری در قم، کاهشی بود و امیدواریم که یک درصد نرخ بیکاری را در سال جاری در استان کاهش بدهیم. در این راستا تسهیلات اشتغال تبصره ۱۸، تسهیلات مشاغل خانگی و تسهیلات اشتغال روستایی در استان قم پرداخت شده است.

وی ادامه داد: براساس سند اشتغال استان قم، اگر چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان محقق شود، پیش بینی می‌شود که ۱۴ هزار شغل در استان ایجاد شود. دستگاه‌های مختلف استان قم باید به صورت ماهیانه گزارش عملکرد خود را در زمینه سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان ارائه بدهند تا سند اشتغال قم محقق شود.

وی در پایان یادآورشد: وضعیت خوبی را در زمینه اشتغال در استان قم در آینده پیش بینی می‌کنیم و نرخ بیکاری در این استان رو به کاهش است.