تدریس ۱۱۲۷ معلم پژوهنده در مدارس قم/ همایش تجلیل از معلمان پژوهنده در قم برگزار خواهد شد
تدریس ۱۱۲۷ معلم پژوهنده در مدارس قم/ همایش تجلیل از معلمان پژوهنده در قم برگزار خواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،امیر ملاحسینی مسئول اداره تحقیق و پژوهش آموزش‌وپرورش قم گفت: طرح‌های پژوهشی که توسط معلمان ارائه می‌شود، در کیفیت تدریس تاثیر بسزایی دارد و برترین ایده‌ها برای اجرایی شدن به مدارس ارسال می‌شود. ملاحسینی اضافه کرد: ۹۳۶ دانش‌آموز پژوهشگر نیز در […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،امیر ملاحسینی مسئول اداره تحقیق و پژوهش آموزش‌وپرورش قم گفت: طرح‌های پژوهشی که توسط معلمان ارائه می‌شود، در کیفیت تدریس تاثیر بسزایی دارد و برترین ایده‌ها برای اجرایی شدن به مدارس ارسال می‌شود.

ملاحسینی اضافه کرد: ۹۳۶ دانش‌آموز پژوهشگر نیز در مدارس قم تحصیل می‌کنند که تعدادی از آن‌ها در جشنواره‌ها و مسابقات پژوهشی و فناوری مختلف حائز رتبه‌های برتر شده‌اند.

مسئول اداره تحقیق و پژوهش آموزش‌وپرورش قم بیان کرد: به مناسبت هفته پژوهش و فناوری همایشی با هدف تجلیل از معلمان پژوهنده برگزار خواهد شد و در این آیین از ۷۴ معلمی که در طرح‌های پژوهشی نوآوری داشته‌اند، تقدیر خواهد شد.

او ادامه داد: حمایت مالی از ۳۳ پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکترا و آیین نمادین نواختن زنگ پژوهش از جمله برنامه‌های هفته پژوهش است.

ملاحسینی اضافه کرد: همایشی نیز برای تجلیل از دانش‌آموزان پژوهش گری که در جشنواره‌های جابربن حیان، نوجوان خوارزمی، نوجوان سالم و جوان خوارزمی رتبه آورده‌اند، برگزار می‌شود.

به گفته او، برگزاری جشنواره فیلم رشد در سطح مدارس، بازدید‌های علمی و پژوهشی دانش‌آموزان از مراکز علمی و صنعتی از دیگر برنامه‌هایی است که در هفته پژوهش و فناوری برگزار خواهد شد.

مسئول اداره تحقیق و پژوهش آموزش‌وپرورش قم گفت: مرکز تحقیقات فرهنگیان از جمله مراکزی در استان قم است که امکانات تحقیق و پژوهش را در رشته‌های مختلف در اختیار فرهنگیان قرار داده و روزانه از ۰۷:۳۰ تا ۱۹ فعال است.

او افزود: در هر ناحیه از آموزش‌وپرورش نیز یک پژوهش سرای دانش‌آموزی فعال است که فرصت تحقیق و پژوهش را در زمینه‌های مختلف علمی و پژوهشی برای دانش‌آموزان محقق نموده‌است،در سال تحصیلی حدود ۲۶۵ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند.

آیین‌های هفته پژوهش و فناوری ۱۶ تا ۲۲ آذرماه در قم برگزار می‌شود.