فعالیت ۶ باشگاه سوارکاری در قم
فعالیت ۶ باشگاه سوارکاری در قم

محسن کبیری در گفت وگو با ایسنا عنوان کرد: مجهزترین باشگاه سوارکاری استان قم باشگاه ماهان است که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده و در ماه آینده نیز مسابقات سوارکاری با حضور سوارکاران مطرح کشور به میزبانی این باشگاه انجام می شود. وی افزود: در حال حاضر ۶ باشگاه سوارکاری با نام های […]

محسن کبیری در گفت وگو با ایسنا عنوان کرد: مجهزترین باشگاه سوارکاری استان قم باشگاه ماهان است که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده و در ماه آینده نیز مسابقات سوارکاری با حضور سوارکاران مطرح کشور به میزبانی این باشگاه انجام می شود.

وی افزود: در حال حاضر ۶ باشگاه سوارکاری با نام های ماهان، چابک، راد، رخش کویر، عادیات و اسب طلایی در استان قم فعالیت دارند که ٢باشگاه در ۴ ماهه اخیر فعالیت خود را آغاز کرده اند.

دبیر هیئت سوارکاری استان قم با اشاره به تعداد سوارکاران فعال استان گفت: در استان قم ۴٠ سوارکار خانم و آقا در رده های سنی مختلف فعالیت دارند که از بین این نفرات تعدادی در مسابقات کشوری شرکت کرده و حائز مقام شدند.

وی ادامه داد: با توجه به این که استان قم در تمام رده های سنی دارای سوارکار است، سالیانه ٢٠ هفته مسابقات در داخل استان قم برگزار می‌شود.

محسن کبیری اظهار کرد: با توجه به قیمت بالای اسب‌های سوارکاری، اسپانسرهای کمی در این راستا فعالیت داشتند اما با گذشت زمان، اسپانسرهای بیشتری به این رشته ورزشی ورود کرده و اسب‌های خیلی خوبی برای ورزشکاران استان قم خریداری شده است.

انتهای پیام