شانزدهمین نمایشگاه فرش دستباف استان قم گشایش یافت
شانزدهمین نمایشگاه فرش دستباف استان قم گشایش یافت

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، شانزدهمین نمایشگاه فرش دستباف استان در نمایشگاه دائمی استان قم گشایش یافت. در این نمایشگاه قالیبافان استان تولیدات و محصولات فرش ابریشم و کرک خود را ارائه کردند. فرشته دست‌پاک رئیس مرکز ملی فرش ایران در این […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، شانزدهمین نمایشگاه فرش دستباف استان در نمایشگاه دائمی استان قم گشایش یافت.

در این نمایشگاه قالیبافان استان تولیدات و محصولات فرش ابریشم و کرک خود را ارائه کردند.

فرشته دست‌پاک رئیس مرکز ملی فرش ایران در این مراسم با اشاره به اینکه فرش دست‌باف دومین کالای صادراتی کشور به شمار می‌رود، بیان کرد: ۲۰ درصد از صادرات فرش ایران به فرش دست‌باف اختصاص دارد، باهدف حمایت از فرش دست‌باف مجموعه دستگاه قضایی و اجرایی اقدامات مناسبی را در خصوص برخورد با مشابهت‌سازی این هنر ایرانی انجام داده‌اند.

“فرش دستباف” بیجار واقعیتی غیرقابل انکار در تاروپود بازارهای جهانیحال ناخوش فرش دستباف خراسان جنوبی؛ دارهایی که یکی پس از دیگری پایین کشیده می‌شوند

امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس در این مراسم با اشاره به مشکل بیمه قالی‌بافان قمی گفت: برای تحت پوشش قرارگرفته ۲۵۰ تن از قالی‌بافان قمی در مرحله نخست مجوزهای لازم دریافت شده است.

بهرام سرمست استاندار قم نیز با اشاره به  حمایت از هنرمندان و تولیدکنندگان فرش دست‌باف را از مهم‌ترین اولویت‌های استان برشمرد و بیان کرد: برای گسترش و تقویت این هنر اصل که نقش بسزایی در ارزآوری و اشتغال دارد باید مقوله برند سازی و حل مشکل بیمه قالیبافان با جدیت پیگیری شود.

در حاشیه گشایش این نمایشگاه اعضای اتحادیه فرش دستباف قم در دیدار با مسئولان استان و رئیس مرکز ملی فرش ایران به بیان مشکلات خود درزمینهٔ تولید و صادرات فرش پرداختند.

این نمایشگاه تا ۱۶ آذر هرروز از ساعت ۱۵ تا ۲۱ در محل دائمی نمایشگاه‌های استان برای بازدید عموم دائر است.