۱۴ یادمان شهید در قم ساخته می‌شود
۱۴ یادمان شهید در قم ساخته می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از ایسنا، قاسم تقی پور با اشاره بهمار ایثارگران استان قم توضیح داد: آمار جامعه هدف بنیاد شهید استان قم ۸۳ هزار است و در حال حاضر ۲۰۰۰ درخواست وجود دارد که پرونده‌های آن‌ها به استان قم وارد شود، ۵۵۱۲ شهید در سیستم ثبت است که […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از ایسنا، قاسم تقی پور با اشاره بهمار ایثارگران استان قم توضیح داد: آمار جامعه هدف بنیاد شهید استان قم ۸۳ هزار است و در حال حاضر ۲۰۰۰ درخواست وجود دارد که پرونده‌های آن‌ها به استان قم وارد شود، ۵۵۱۲ شهید در سیستم ثبت است که ۴۶۰۰ شهید در قم مدفون هستند و استان قم بیش از ۱۱ هزار جانباز دارد، ۴۸۵۰ جانباز از ۱ الی ۷۰ درصد جراحت اعصاب و روان دارند.

وی افزود: ۸۰ گلزار شهدا در استان قم وجود دارد. ۳۱ یادمان شهدا ایجادشده است و ۹ یادمان در دست تعمیر و ۱۴ یادمان نیز با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال تأسیس است.

تقی‌پور گفت:مهم‌ترین موضوع اشتغال است، آمار بیکاری جامعه ایثارگری ما دراستان قم ۱۳۵۲ نفر است که در مقاطع و رشته‌های مختلف تحصیلی هستند، برای ایثارگران مشاوره شغلی داریم و هر ایثارگری به ما مراجعه کند و درخواست کارآموزی داشته باشد به وی کمک مالی و معرفی می‌شود و آموزش‌های لازم نیز ارائه می‌شود.

انتهای پیام