عدم استفاده از دارو به صورت خودسرانه در مواجه با بیماری آنفلوانزا
عدم استفاده از دارو به صورت خودسرانه در مواجه با بیماری آنفلوانزا

دکتر محمود پرهام با اشاره به گسترش بیماری آنفلوانزا در سراسر کشور گفت: آنفلوانزا یک بیماری ویروسی است که انواع مختلف دارد و امسال مدل H۱N۱ شیوع یافته است. وی بیان کرد: معمولا این ویروس در فصل سرما گسترش پیدا می‌کند و با سرما خوردگی متفاوت است که تشخیص آن بر عهده پزشک بوده اما […]

دکتر محمود پرهام با اشاره به گسترش بیماری آنفلوانزا در سراسر کشور گفت: آنفلوانزا یک بیماری ویروسی است که انواع مختلف دارد و امسال مدل H۱N۱ شیوع یافته است.

وی بیان کرد: معمولا این ویروس در فصل سرما گسترش پیدا می‌کند و با سرما خوردگی متفاوت است که تشخیص آن بر عهده پزشک بوده اما آبریزش بینی، قرمزی چشم، تب، درد عضلانی و استفراغ از جمله علائم آن است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی گفت: توجه به این مسائل از اهمیت بسیاری برخوردار است و از همشهریان انتظار می رود تا با رعایت مسائل بهداشتی از گسترش این بیماری جلوگیری کنند.

دکتر پرهام تصریح کرد: شستشوی مرتب دست‌ها با آب و مایع صابون، استفاده از ماسک، عدم روبوسی و دست دادن، استفاده از دستمال در هنگام سرفه و یا عطسه، رعایت فاصله حداقل یک متری و عدم حضور در اجتماعات از جمله مسائلی است که باید رعایت شود.

وی تاکید کرد: مادران باردار، افراد بالای ۶۵ سال و زیر ۶ سال، بیماران قلبی، افرادی که پیوند کلیه، قلب و یا کبد شدند و بیماران شیمی درمانی به عنوان افراد پرخطر به شمار می روند که چون سیستم ایمنی ضعیف تری دارند، سریعتر دچار بیماری می شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: مردم باید دقت کنند تا از داروها بدون تجویز پزشک خودداری کرده و با استراحت کردن و نوشیدن مایعات در بهبود وضعیت خود بکوشند.

انتهای پیام