– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، جلسه قرآنی کریمه با حضور خادمان حرم حضرت معصومه(س) در مسجد امام حسن عسکری(ع) پردیسان برگزار شد که حجت‌الاسلام مهدی احمدی معاون فرهنگی حرم حضرت معصومه(س) نیز در این مراسم حضور داشت. حجت‌الاسلام غفاری مسئول واحد برادران […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، جلسه قرآنی کریمه با حضور خادمان حرم حضرت معصومه(س) در مسجد امام حسن عسکری(ع) پردیسان برگزار شد که حجت‌الاسلام مهدی احمدی معاون فرهنگی حرم حضرت معصومه(س) نیز در این مراسم حضور داشت.

حجت‌الاسلام غفاری مسئول واحد برادران مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) در این مراسم با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) «طَلَبُ العلمِ فریضهٌ عَلَی کلِّ مُسلمٍ ألا اِنَّ اللهَ یحِبُّ بُغاهَ العِلْم» این علم را علوم عرفانی دانست و گفت: علم ریاضی و فیزیک و علم پیدا کردن رابطه علیت علمی نیست که این روایت اشاره می‌کند بلکه علم انسان ساز و قرآن فهم است.

حجت‌الاسلام قرائتی: کمبود برپایی جلسات تفسیر قرآن در مازندران احساس می‌شودکتاب “رونق تولید” از منظر قرآن و روایات منتشر شدجشنواره ملی قرآن و عترت توسط دانشجویان برگزار می‌شود

وی در ادامه با مورد اهمیت قرار دادن فرزندان در بستر خانواده افزود: دغدغه امروزی خانواده‌ها فرستادن فرزندانشان به کلاس‌های ورزشی، هنری و زبان خارجه است، اما باید در این بین حواس‌شان به پرورش و تربیت قرآنی فرزندان باشد و از آن غافل نشوند.

مسئول واحد برادران مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) بیان کرد: رسالت مرکز قرآن و حدیث آموزش و تربیت مداحان، قاریان، حافظان و حدیث‌شناسان است.

غفاری با اشاره به اهمیت ترویج معارف قرآنی در جامعه تصریح کرد: با شناسایی و انتخاب چهل مسجد در استان قم طرح «چلچراغ» را آغاز کردیم که در این طرح ۱۲۰۰ نفر برادران و ۲۰۰۰ نفر از خواهران در حال آموزش مفاهیم قرآن کریم هستند.