معرفی ۵ برگزیده جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه ۲ کشور
معرفی ۵ برگزیده جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه ۲ کشور

محمدجواد محمدی در جمع خبرنگاران، با اشاره به برگزاری مطلوب مرحله منطقه‌ای بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی که طی روزهای گذشته در خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: در این مرحله ۳۵ نفر از ۷ استان با هم به رقابت پرداختند. وی تصریح کرد: محسن کریمی از استان قم با قصه‌ «کشاورز و خروس»، پویا […]

محمدجواد محمدی در جمع خبرنگاران، با اشاره به برگزاری مطلوب مرحله منطقه‌ای بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی که طی روزهای گذشته در خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: در این مرحله ۳۵ نفر از ۷ استان با هم به رقابت پرداختند.

وی تصریح کرد: محسن کریمی از استان قم با قصه‌ «کشاورز و خروس»، پویا بازرگان از استان کرمانشاه با قصه‌ «کیخسرو»، مسلم صالحی از لرستان با قصه‌ «ساعت به وقت انار»، فریده محمودی از استان مرکزی با قصه‌ «در صدف» و احمد عسگری از استان همدان با قصه‌ «یک راه بهتر» به مرحله ملی این جشنواره راه یافتند.

محمدی با اشاره به این‌که مرحله کشوری این جشنواره هم‌زمان با شب یلدا برگزار می‌شود، افزود: هیات داوران جشنواره قصه‌گویی در منطقه‌ ۲ کشور، رویا هواس‌بیگی از ایلام با قصه‌ «تنبل خانه شاه‌عباس»، صبری رحیمی از کردستان با قصه‌ «کچل ننه»، سیدیاسر هاشم‌زاده از کردستان با قصه‌ «بره سرخ و شاهزاده غمگین»، شورانگیز شاهینی از کرمانشاه با قصه‌ «خاله گردن دراز»، زهرا اکبری‌نژاد از لرستان با قصه‌ «گرگ شکمو»، آزاده محمدی با قصه‌ «یک قاچ هندوانه شیرین»، فریبا عزتی از همدان با قصه‌ی «آقای هزارپا و کفاش» را نیز به‌عنوان نفرات شایسته معرفی کردند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان با اشاره به این‌که در این جشنواره مسلم صالحی از استان با قصه‌ «ساعت به وقت انار»، از سوی داوران نوجوان، نیما بیرانوند، مرضیه دلفان و پریا مرادی به‌عنوان برگزیده معرفی شد.

وی ادامه داد: حمید گلی، محسن هجری، علی خانجانی داوران این جشنواره از میان ۳۵ قصه‌گو از استان‌های هفت استان قم، مرکزی، همدان، کرمانشاه، ایلام و کردستان و لرستان در مدت ۲ روز، برگزیدگان راه‌یافته به مرحله ملی این دوره از جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی را انتخاب و معرفی کردند این در حالی‌است که لرستان آمادگی برگزاری جشنواره ملی قصه‌گویی را دارد.

گفتنی است، مرحله منطقه‌ای بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه‌ دو کشور، یک‌شنبه، سوم آذر به مدت دو روز با حضور قصه‌گویان هفت استان کشور از جمله لرستان، قم، مرکزی، همدان، کرمانشاه، ایلام و کردستان در سالن شهید فهمیده کانون پرورش فکری استان برگزار شد.

انتهای پیام