سید رضا موسوی مشکینی در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهر قم گفت: مسأله جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهر قم از مسائل بسیار جدی است که باید به صورت مستمر مورد نظارت و پایش قرار بگیرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان […]

سید رضا موسوی مشکینی در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهر قم گفت: مسأله جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهر قم از مسائل بسیار جدی است که باید به صورت مستمر مورد نظارت و پایش قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، وی استفاده صحیح از فاضلاب را به عنوان یک منبع پایدار آبی و قابل برنامه ریزی بسیار مهم دانست و گفت: امروز کشورمان با خشکسالی و کمبود شدید منابع آبی مواجه است و قطعا باید برای استفاده از آب خاکستری اقدامات و برنامه ریزی مشخصی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه آبیاری مزارع پایین دست تصفیه‌خانه فاضلاب از پساب تصفیه‌خانه و متأسفانه گاهی با فاضلاب خام به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست، خاطرنشان کرد: پساب تصفیه خانه فاضلاب قم باید برای آبیاری فضای سبز و کشت‌های غیرمثمر استفاده شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بر ضرورت تکمیل شبکه فاضلاب شهر قم و استفاده از تمام ظرفیت تصفیه‌خانه‌ها تأکید کرد و گفت: امیدواریم مسؤولان امر در راستای تأمین سلامت عمومی جامعه، نسبت به جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهری و صنعتی استان در بخش های مختلف اهتمام ویژه ای داشته باشند.

انتهای پیام