ساماندهی ۷ ورودی اصلی شهر قم در دستور کار کمیته سیما و منظر شهری قرار گیرد
ساماندهی ۷ ورودی اصلی شهر قم در دستور کار کمیته سیما و منظر شهری قرار گیرد

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، بهرام سرمست شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در ساختمان اداری آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد با تأکید بر اینکه باید به حقوق بخش خصوصی در امر واگذاری تابلوهای تبلیغاتی توجهات لازم شود اظهار داشت: […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، بهرام سرمست شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در ساختمان اداری آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد با تأکید بر اینکه باید به حقوق بخش خصوصی در امر واگذاری تابلوهای تبلیغاتی توجهات لازم شود اظهار داشت: اداره کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان بر اساس یک سری اختیاراتی که داشته با بخش خصوصی یک قراردادهایی بسته و این درآمدها جزو درآمدهای وزارت راه و شهرسازی است.

استاندار قم با تأکید بر اینکه کمیته سیما و منظر شهری باید ساماندهی ۷ ورودی اصلی شهر قم  را در دستور کار قرار دهد، افزود: این ساماندهی منحصر به نصب تابلو نیست و مؤلفه‌های مختلفی را شامل می‌شود.

وی با تأکید بر ساماندهی ورودی‌های اصلی شهر قم گفت: مهم‌ترین ورودی عوارضی قم- تهران است و باید ساماندهی ورودی‌ها با در نظر گرفتن اولویت‌ها انجام پذیرد.

سرمست تأکید کرد: بر اساس زمان‌بندی و با در نظر گرفتن اولویت‌ها ساماندهی ورودی‌های اصلی شهر را اولویت‌بندی کنیم و کار را از ورودی قم- تهران شروع کنیم.

زنگ روز «شهر قم» نواخته شدآیت‌الله سعیدی: هویت شهر قم نباید تغییر کندذوالنور:ورودی شهر قم متناسب با حرم کریمه اهل‌بیت(ع) باشد

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) نیز در این جلسه با اشاره به برنامه‌های این آستان برای «روز قم» عنوان کرد: طرح «یک روز خوب، یک حس خوب» ویژه نوجوانان و حلقه‌های کودکانه در شبستان امام خمینی(ره) در حال برگزاری است و برای نخستین بار این حلقه‌ها به شبستان حضرت امام(ره) آمده است.

حجت‌الاسلام احمدی افزود: کلید خوردن فراخوان جذب آثار فاطمی برای نخستین بار، برگزاری دومین کنگره شعر فاطمی، برگزاری جشنواره تولیدات رسانه‌ای و جشنواره فاطمی ازجمله برنامه‌هایی است که به مناسبت روز قم به‌زودی انجام می‌شود.

وی اجتماع بزرگ بانوان فاطمی در شبستان امام خمینی(ره) را مورد اشاره قرارداد و افزود: این اجتماع پرشور هم‌زمان با سالروز وفات حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود.

ورودهای اصلی شهر قم ساماندهی می‌شود

حسن صبوری در این جلسه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با معماری و سیما و منظر شهری قم اظهار داشت: در ۷ مسیر ورودی شهر کریدور نصب‌کرده‌ایم که یک نقطه را به‌عنوان ورودی شهر در نظر نگرفته‌ باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم ساماندهی ورودی شهر از طرف اتوبان قم- تهران و جاده قدیم قم- تهران را مورداشاره قرار داد و گفت: ساماندهی این ورودی از ارتفاعات منظریه انجام می‌گیرد که محدوده کیلومتر ۲۴ را شامل می‌شود.

وی افزود: ساماندهی ورودی مسیر قم- گرمسار از حدود سه کیلومتری این مسیر و ورودی بوستان ثامن خواهد بود، همچنین این ساماندهی از سمت کاشان به قم از حدود کیلومتر ۱۵ انجام می‌گیرد.

صبوری ساماندهی ورودی مسیر جاده اصفهان را حدود ۴ کیلومتری قم و قبل از طایقان عنوان کرد و گفت: همچنین در مسیر جاده اراک نیز بوستان معصومیه حدود کیلومتر چهار، به‌عنوان ورودی شهر قم در نظر گرفته‌شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان خاطرنشان کرد: از مسیر جاده ساوه به سمت قم نیز پل جعفریه که حدود ۴ کیلومتری جعفریه است به‌منظور ساماندهی مبادی ورودی شهر قم در نظر گرفته‌شده است.

همچنین در این جلسه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم اظهار داشت: ساماندهی ورودی‌های شهر قم باید به نحوی باشد که هرکسی که به قم وارد می‌شود بداند محدوده و مبادی ورودی شهر کجا است.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین عباس اسکندری سپس بر تعیین کیلومتر مشخص از هر هفت ورودی اصلی شهر قم در امر ساماندهی ورودی‌های شهر تأکید کرد.