تلاش‌های صورت گرفته در زمینهٔ برطرف کردن مسائل فرهنگی قم ناکافی است
تلاش‌های صورت گرفته در زمینهٔ برطرف کردن مسائل فرهنگی قم ناکافی است

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در ساختمان اداری آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج با اشاره به حوادث اخیر کشور اظهار داشت: راهپیمایی اخیر در […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در ساختمان اداری آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج با اشاره به حوادث اخیر کشور اظهار داشت: راهپیمایی اخیر در کشور به خاطر اظهار بیزاری و انزجار از دشمنان نظام اسلامی و کسب نظر حضرت بقیه‌الله الاعظم انجام گرفت.

تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) افزود: دشمن هر ۱۰ سال یک‌ بار حرکتی را در راستای براندازی نظام اسلامی انجام می‌دهد اما این بار هم همچون همیشه تیر دشمن به سنگ خورد و نتوانستند به اهداف خود برسند.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) مبنی بر حرم اهل‌بیت(ع) بودن شهر مقدس قم گفت: باید همه دستگاه‌های اجرایی کشور در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری عمل کنند.

سعیدی عنوان کرد: اینکه امام صادق(ع) فرموده‌اند «سلام‌الله علی اهل قم» به این معنی است که باید مردم این شهر به‌گونه‌ای عمل کنند که شایسته حرم اهل‌بیت(ع) باشد.

امام‌ جمعه قم ضمن قدردانی از همه دستگاه‌ها و ارگان‌های استان که در راستای آبادانی شهر قم عمل کرده‌اند، گفت: اگر کاری برخلاف شأنیت حرم اهل‌بیت(ع) از کسی سر می‌زند نباید با جریمه گرفتن از مردم آن را جبران کرد.

مهم ترین رسالت ستاد احیای امر به معروف حفظ معنویت شهر قم استذوالنور:ورودی شهر قم متناسب با حرم کریمه اهل‌بیت(ع) باشدتبلیغات تابلوهای ورودی شهر قم از تجاری به فرهنگی تبدیل می‌شود

وی با اشاره به نام‌گذاری سالروز ورود حضرت معصومه(س) به شهر قم تحت عنوان «روز قم»، عنوان کرد: در شهر قم به‌عنوان پایتخت فرهنگی ایران نباید برنامه‌هایی اجرا شود که برخلاف شئونات این شهر باشد.

تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) تأکید کرد: باید شورای فرهنگی شهر قم به‌گونه‌ای عمل کند که برای پایتخت فرهنگی شدن ایران اسلامی کارهایی که لازم است انجام شود، همچنین باید در این شورا مصوبه‌ای داشته باشیم که قم به‌صورت ویژه دیده شود.

سعیدی تلاش‌های صورت گرفته در زمینه برطرف کردن مسائل فرهنگی قم را ناکافی دانست و خاطرنشان کرد: ما در برابر خداوند متعال، مراجع معظم تقلید و رهبر معظم انقلاب مسئولیم، بنابراین باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که مورد رضایت حضرت باری‌تعالی باشد.