– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، محمدرضا شمس اردکانی ظهر امروز در نخستین همایش «تجلیل و تکریم از خیرین روحانیت در عرصه سلامت » که در سالن اجتماعات شهرداری قم برگزار شد،اظهار داشت: بنیاد طب ایرانی در کنار مجمع خیرین سلامت در کشور […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، محمدرضا شمس اردکانی ظهر امروز در نخستین همایش «تجلیل و تکریم از خیرین روحانیت در عرصه سلامت » که در سالن اجتماعات شهرداری قم برگزار شد،اظهار داشت: بنیاد طب ایرانی در کنار مجمع خیرین سلامت در کشور ایجادشده است.

مشاور وزیر بهداشت افزود:یکی از مهم‌ترین رسالت‌های بنیاد خیرین سلامت، ورود به اقدام‌های اثربخش در حوزه درمان و سلامت در جامعه است.

وی با اشاره به نقش اثرگذار روحانیت در حوزه بهداشت و سلامت بیان کرد:روحانیت به‌واسطه لباس مقدسی که به تن دارند نقش مهمی در تشویق مردم به سمت فعالیت‌های خیر داشته‌اند.

شمس اردکانی عنوان کرد: حمایت مردم،ریشه در فرهنگ و تمدن ما دارد و روحانیت می‌تواند درزمینهٔ پیشگیری با استفاده از آموزه‌های دینی مؤثر است.

ضرورت افزایش ورودی دانشجویان رشته طب سنتینیازمند ایجاد “چارچوب‌های جدید” برای نهادینه‌کردن طب سنتی هستیمویزیت برخی پزشکان طب سنتی تحت پوشش بیمه قرار گرفت

وی خاطرنشان کرد: طب سنتی ایران از مفاخر علم و حوزه تمدنی است که متأسفانه مورد بی‌توجهی قرارگرفته است.

بسیاری از بیمارستان‌های موقوفه در قم،در حال تخریب است

در ادامه حسن آقاجانی رئیس مجمع خیرین سلامت قم گفت:اغلب مراکز درمانی در قم از دیرباز توسط خیرین و علما احداث‌شده است و این راه همچنان تداوم دارد.

وی اظهار کرد:طبق بررسی‌ها،همه مشکلات در کشور مالی و اقتصادی نیست و اگر اقتصاددانان در اتاق فکری جمع شوند می‌توان با نظریه‌های تخصصی،مشکلات کشور را با کمترین هزینه حل کرد.

آقاجانی بیان کرد:حضور خیرین نیز می‌تواند بخش زیادی از مشکلات اقتصادی در کشور را از میان ببرد و کمک‌های آنان در حوزه سلامت و درمان ساماندهی شود.

وی خاطرنشان کرد:در جهت رفع مشکلات درمان،نیازمند حمایت‎های مرجعیت و روحانیت هستیم،چه‌بسا بیمارانی که به دلیل مشکلات مالی برای درمان دچار ناامیدی و گرفتاری شده‌اند.

رئیس مجمع خیرین سلامت قم عنوان کرد:در استان قم مشکلات درمانی زیادی وجود دارد که با حضور علما بسیاری از این مشکلات رفع می‌شود.

وی افزود:چندی پیش یکی از بیمارستان‌هایی که با مشکلات مالی مواجه بود از طریق مجمع خیرین سلامت قم دوباره جان تازه‌ای گرفت و در مدت سه سال توانستیم تجهیزات آن را به‌روزرسانی کنیم.

آقاجانی تصریح کرد:بسیاری از بیمارستان‌های موقوفه در قم،در حال تخریب است و درمانگاه‌های موقوفه نیز حال خوشی ندارند و باید برای نگهداری این مراکز تلاش کرد.

وی گفت:ما در تلاشیم در کنار خیرین سلامت، خیرین مسکن‌ساز را تقویت کنیم و با توجه به اینکه برخی از بیوت،زمین‌هایی را برای امور خیر در اختیاردارند از این ظرفیت برای ساخت مسکن استفاده می‌کنیم.