پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می‌شود
پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می‌شود

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام‌ نجف لک‌زایی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم پنجمین سال است که نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری خود را برگزار می‌کند. معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم افزود: […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام‌ نجف لک‌زایی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم پنجمین سال است که نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری خود را برگزار می‌کند.

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم افزود: هدف اصلی آن معرفی دستاوردهای این دفتر در عرصه تولید علم به‌‌ویژه علوم اسلامیِ انسانی و تولیدات عرصه فناوری‌های نوین است.

وی بیان کرد: با برگزاری این نمایشگاه ارتباطی میان مصرف‌کنندگان با تولیدکنندگان این آثار و همچنین میان تولیدکنندگان با مخاطبان این آثار برقرار می‌شود و یکی از اهداف این است که از تولیدکنندگان این دستاوردها تقدیر و تشکر کرده و به جامعه علمی معرفی کنیم.

دفتر تبلیغات توجه ویژه‌ای نسبت به حضور روحانیون در مدارس دارد۷۶ عنوان پژوهشی توسط دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم چاپ شدنمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی افتتاح شد

لک‌زایی تصریح کرد: برپایی این نمایشگاه یکی از مسیرهایی است که از نیازهای مخاطبان آگاه شویم چرا که در نمایشگاه گفت‌وگوهایی میان مراکز مختلف با مخاطبان شکل می‌گیرد.

وی افزود: از طریق برپایی این نمایشگاه، یک فضای دوطرفه‌ای میان دفتر تبلیغات اسلامی و مراکز مختلف آن شکل می‌گیرد و اینجا غیر از تولید علم وظیفه تبدیل معارف عمیق اسلامی متناسب با مخاطبان مختلف به زبان‌های آن‌ها را هم بر عهده دارد.

اهم برنامه‌های پنجمین نمایشگاه

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم عنوان کرد: این نمایشگاه هر روز در بازه زمانی ساعت ۱۰ تا ۱۲ حالت جشنواره‌ای دارد و مراسم تجلیل از پژوهشکده‌ها و گروه‌ها و اعضای علمی و پژوهشگران برتر، مجلات برتر، ادارات برتر، فناوران و نرم‌افزارهای برتر و حضور علمی دفتر تبلیغات اسلامی در عرصه بین‌الملل هر کدام در یک روز برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ساعت ۸ تا ۱۰ و ۱۲:۳۰ تا ۱۴ نشست‌های متنوع به‌صورت هم‌زمان از سوی مراکز مختلف دفتر تبلیغات اسلامی در نمایشگاه و همچنین در برخی از مراکز برگزار می‌شود.

رونمایی از ۳۰۰ اثر جدید

لک‌زایی با اشاره به رونمایی از آثار جدید پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی در این نمایشگاه اظهار داشت: بیش از ۲۰۰ اثر که از آذرماه سال گذشته تاکنون به همت دفتر منتشر شده است، در نمایشگاه مذکور رونمایی می‌شود شد اما پیش‌بینی می‌شود تا روز افتتاحیه، این تعداد آثار به حدود ۳۰۰ اثر برسد.

توجه به بیانیه گام دوم انقلاب در نمایشگاه

وی گفت: یکی از بخش‌هایی که به شعار پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی افزوده شد، بحث تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است که این نمایشگاه با عنوان «نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی؛ مسئله محوری و تحقق بیانیه گام دوم» برگزار می‌شود.

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تصریح کرد: همچنین کارگاه و نشست‌هایی به‌طور خاص با موضوع «گام دوم انقلاب» هم در این نمایشگاه و هم در نمایشگاهی به همت وزارت علوم در تهران و با محوریت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمد واعظی «رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم» و حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علیرضا امینی «معاون منابع انسانی قوه قضائیه و عضو هیئت امنای دفتر تبلیغات اسلامی» در روز شنبه ۲۳ آذرماه ۹۸ برگزار و اختتامیه این نمایشگاه ۲۸ آذرماه ۹۸ در مرکز همایش‌های غدیر قم برگزار می‌شود.

لک‌زایی بیان کرد: پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی از ۲۳ تا ۲۸ آذرماه از ساعت ۸ تا ۱۴ در مرکز همایش‌های غدیر قم واقع در چهارراه شهدا، ابتدای خیابان معلم برگزار می‌شود شد و بازدید برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.