آیت‌الله فاضل لنکرانی:روحانیت و مرجعیت همواره دغدغه مشکلات مردم جامعه را داشته‌اند
آیت‌الله فاضل لنکرانی:روحانیت و مرجعیت همواره دغدغه مشکلات مردم جامعه را داشته‌اند

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی ظهر امروز در همایش «تجلیل و تکریم از خیرین روحانیت در عرصه سلامت» در سالن اجتماعات شهرداری قم اظهار داشت: آیات و روایات بی‌شماری در رسیدگی به امور بشریت و مؤمنین وجود دارد […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی ظهر امروز در همایش «تجلیل و تکریم از خیرین روحانیت در عرصه سلامت» در سالن اجتماعات شهرداری قم اظهار داشت: آیات و روایات بی‌شماری در رسیدگی به امور بشریت و مؤمنین وجود دارد که نشان‌دهنده این بوده که انسان و بشریت مورد توجه دین اسلام قرار داشته است.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) افزود: مسئله سلامت نیز امری مورد توجه دین است و ابعاد جامعیت اسلام را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه روحانیت و مرجعیت در طول تاریخ همواره دغدغه مشکلات مردم جامعه را داشته‌اند ابراز کرد: از افتخارهای مرجعیت و روحانیت، پیشگامی در رفع فقر و کمک رساندن به بیماران و رفع مشکلات مردم و تقوا و سلامت روحی جامعه است.

فاضل لنکرانی گفت: با وجود خدمات گسترده، بسیاری از تلاش‌ها و مجاهدت‌های روحانیت و مرجعیت در حوزه‌های مختلف از جمله بهداشت و درمان و سلامت اطلاع‌رسانی نشده است که بخشی از این خدمات ارزنده روحانیت و مرجعیت شامل ایجاد و توسعه مراکز درمانی، فرهنگی و مراکز تحقیقاتی و علمی و احداث بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های متعدد است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: در دوران طاغوت تلاش زیادی شد تا از بطن جامعه، جایگاه روحانیت و مرجعیت را حذف کنند و امروز نیز دشمنان زیادی درصدد لطمه زدن به این جایگاه و تخریب روحانیت هستند.

وی با تأکید بر اینکه این همایش دارای پیام مهمی در تحکیم و پیوند روحانیت و مرجعیت شیعی با جامعه دینی دارد و می‌تواند آثار و برکات زیادی برجای بگذارد، عنوان کرد: بسیاری از بزرگان اهل سنت، وقتی در جریان خدمات مرجعیت شیعه به جامعه قرار می‌گیرند نگرش و دیدگاهشان نسبت به تشیع تغییر می‌کند و متوجه می‌شوند مرجعیت و روحانیت همواره در کنار مردم بوده و دغدغه خدمت به جامعه را داشته‌اند.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) اضافه کرد: مسئولان و دست‌اندرکاران نیز باید چنین جایگاهی را در مرجعیت باور کنند، ما مراجع بزرگی را داریم که در آخرین روزهای عمر جزء تعداد محدودی کتاب و اثر برجای نگذاشتند و اهل مال‌اندوزی نبودند اما همواره درصدد رفع مشکلات مردم و وقف کردن و خدمت در مسیر اسلام بوده‌اند.

همدان| معاشرت روحانیون با مردم در ارتقای فرهنگ دینی و زندگی اجتماعی بسیار موثر استامام جمعه بیرجند: طلاب و روحانیون جامعه را از نفوذ بیگانگان آگاه کنندطلاب و روحانیون میدان دار دفاع از انقلاب و ولایت هستند

وی با بیان اینکه افرادی که در جهت سلامت جامعه و درمان بیماری گام برمی‌دارند پاداش عظیمی نزد خدای متعال دارند و اسلام به این امر توصیه‌های فراوانی کرده است، خاطرنشان کرد: در دین اسلام،تفاوتی میان خدمت به بیماران مسلمان و یا غیر مسلمان وجود ندارد و از نظر اسلام بشریت مورد توجه است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یادآور شد: تصور نشود که هر کس دارای ثروتی است آن را در مسیر خیر به کار بگیرد، خدمت به خلق و قدم زدن در امور خیر توفیقی بوده که نصیب هر کس نمی‌شود.

وی اظهار داشت: احداث بیمارستان و خدمت به مردم، کمک به نظام اسلامی است، ضعف و قوت مسئولان در خدمت و یا کمبود و کفایت بودجه بر خدمت‌رسانی به نظام و جامعه تأثیر دارد، اما افراد خیر کاری به این ظرفیت‌ها و ضعف‌ها ندارند و در حد توان خود به خدمت می‌پردازند.