اعزام اردوهای راهیان نور در قم از سر گرفته شد
اعزام اردوهای راهیان نور در قم از سر گرفته شد

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، در این اطلاعیه آمده است: من از این حرکت راهیان نور-که چند سال است بحمدالله روزبه‌روز هم در کشور توسعه پیدا کرده-بسیار خرسندم و این حرکت را حرکت بسیار با برکتی می‌دانم. مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در ادامه […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، در این اطلاعیه آمده است: من از این حرکت راهیان نور-که چند سال است بحمدالله روزبه‌روز هم در کشور توسعه پیدا کرده-بسیار خرسندم و این حرکت را حرکت بسیار با برکتی می‌دانم. مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)

در ادامه این اطلاعیه آمده است: با توجه به‌ضرورت و اهمیت تبیین ابعاد حماسه شگفت‌آور ۸ سال دفاع مقدس و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های آینده و تأکید مقام معظم رهبری در این خصوص،سپاه علی بن ابی‌طالب(علیه‌السلام)با همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان قم از سال ۱۳۸۹تاکنون توانسته است نسبت به اعزام بیش از ۴۰هزار نفر از دانش آموزان دختر و پسر استان قم به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در قالب اردوهای راهیان نور اقدام نماید.

در ادامه اطلاعیه تأکید شده است: با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و پیگیری‌های مستمر و رعایت کامل مسائل ایمنی و امنیتی، از ابتدا تاکنون،تمام اعزام‌ها بدون هیچ‌گونه حادثه‌ای انجام‌شده است. اعزام‌های امسال نیز از روز ۱۸ آبان آغاز شد که در مرحله اول اعزام دانش آموزان دختر ،تعدادی از دانش آموزان دچار آلودگی و بیماری شدند که با بررسی‌های انجام‌شده و نظر کارشناسان بهداشت،این بیماری‌ها ناشی از آلودگی محیطی استان خوزستان و ویروس‌های بیماری‌زای موجود در منطقه بوده که مردم استان خوزستان را نیز تحت تأثیر قرار داده است.

ایلام| راهیان نور بهترین بستر به‌عنوان تولید فرهنگ است‌اردوهای راهیان نور بهترین فرصت برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید استاردوهای راهیان نور از ۲۵ آبان ماه امسال آغاز می‌شود

در این اطلاعیه تصریح‌شده است: سپاه علی بن ابی‌طالب(علیه‌السلام)ضمن پیگیری فوری مراحل درمان عزیزان دانش‌آموز،اعزام‌ها را به‌طور موقت لغو کرده و مراتب توسط بهداری سپاه استان پیگیری و با همکاری مسئولین اردویی سپاه استان خوزستان ،عوامل آلودگی رفع و امکان برگزاری دوباره اردوها فراهم‌شده است.

در پایان این اطلاعیه خاطرنشان شده است: لذا با توجه به رفع آلودگی و انجام تمهیدات لازم ،به حول و قوه الهی اعزام‌ها با همکاری و مشارکت سپاه علی بن ابی‌طالب(علیه‌السلام)و اداره کل آموزش‌وپرورش استان،از روز سه‌شنبه ۵/۹/۹۸ از سر گرفته خواهد شد.