انتظار آبادانی کشور را از بیگانه نداشته باشید
انتظار آبادانی کشور را از بیگانه نداشته باشید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای اغتشاشات اخیر را محکوم و از هوشیاری و بصیرت مردم در خنثی‌سازی توطئه دشمنان تقدیر کرد. در بیانیه این نهاد حوزوی آمده است: حوادث اخیر کشور که جمعی از اشرار سرسپرده‌ی بدخواهان ملت […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای اغتشاشات اخیر را محکوم و از هوشیاری و بصیرت مردم در خنثی‌سازی توطئه دشمنان تقدیر کرد.

در بیانیه این نهاد حوزوی آمده است: حوادث اخیر کشور که جمعی از اشرار سرسپرده‌ی بدخواهان ملت ایران دست به آشوب، تخریب و ارعاب زدند با حضور شکوهمند و انقلابی مردم ایران پایان یافت و بار دیگر دشمن زبون و حقیر اسلام و انقلاب با رشادت و شجاعت ملت ایران عقب رانده شد. این حوادث نشان داد دشمنان کینه‌توز و سران زورگو، متجاوز و مستکبر، لحظه‌ای از دشمنی و فتنه‌گری علیه ملت ایران دست برنمی‌دارند.

در این بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تقدیر از مواضع حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و تشکر از ملت رشید ایران اعلام داشت: نظام اسلامی با قدرت و قاطعیت با آشوبگران و متجاوزان به حریم امنیت برخورد می‌کند و اجازه نخواهد داد امنیت و آرامش کشور به‌دست شماری فریب‌خورده خدشه‌دار شود. بدون تردید مسئولان قضایی با آشوبگران جنایتکار که با کُشتن و مجروح‌کردن مردم بی‌دفاع و با به آتش‌کشیدن اموال عمومی و مردم امنیت جامعه را برهم زدند، به‌طور قاطع و قانونی برخورد می‌کنند و از بمباران تبلیغاتی دشمن و ملامت ملامت‌گران هراسی به خود راه نمی‌دهند.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: توصیه‌های مکرر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و مراجع معظم تقلید «دامت‌برکاتهم» به دولتمردان و مسئولان نظام اسلامی رسیدگی به وضع معیشت و کوشش برای رفع مشکلات اقتصادی مردم است. از این رو، مبارزه با گرانی و حمایت از اقشار کم‌برخوردار در زمره اولویت‌های دولت قرار دارد. توصیه مشفقانه جامعه مدرسین به دستگاه‌های مسئول آن است که از بیگانه انتظار آبادانی کشور خود را نداشته باشند و بدون فوت وقت، رشد و پیشرفت درون‌زای کشور را وجهه همت خود قرار دهند.

در این بیانیه با تاکید بر اینکه آشوب اخیر به‌گونه‌ای انکارناپذیر نشان داد پیام‌رسان‌های خارجی و برخی شبکه‌های اجتماعی داخلی در فضای مجازی بستری مناسب برای دروغ‌گویی و شایعه‌پراکنی برای تهییج عناصر ناآگاه است خاطرنشان شده است: اکنون تهدید امنیت سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و از همه مهم‌تر امنیت اخلاقی جامعه به وسیله پیام‌رسان‌های خارجی کاملا آشکار و عیان شده است؛ بنابراین لازم است دستگاه‌های مربوط، شبکه ملی اطلاعات را ایجاد کنند تا با جایگزین‌شدن آن زمینه‌های نفوذ و تهاجم دشمن از میان برود. تساهل در تقویت زیرساخت‌های لازم برای این امر به هر بهانه‌ای توجیه‌ناپذیر است.

در ادامه بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: بحمدالله پاسداران امنیت و آرامش کشور در نهاد‌های نظامی، انتظامی و امنیتی همچون گذشته با مجاهدت‌های مؤمنانه بر نقشه دشمن غلبه و سرشاخه‌های آشوب و اغتشاش‌گری را شناسایی و باند‌های فعال در این حوادث را متلاشی کردند؛ با وجود این، متأسفانه خون پاک برخی مردم، جوانان صالح و حافظان امنیت کشور به دست عناصر سرسپرده به بیگانه به‌ناحق ریخته شد و ملت عزیز را داغدار کرد. از خداوند متعال برای این شهیدان مظلوم علّو درجات و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت می‌کنیم.

امید واثق داریم، آینده‌ی کشور به‌برکت رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» و مردم مؤمن و انقلابی به ویژه جوانان رشید ایران اسلامی روشن خواهد بود و ملت شریف ایران گام دوم انقلاب را با قوّت، شتاب و نورانیتی بیش از پیش خواهد پیمود.