حمایت از تیم‌های قمی لیگ‌ های معتبر کشور
حمایت از تیم‌های قمی لیگ‌ های معتبر کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، رسول منعم در مجمع سالیانه هیات هندبال قم درسالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان این استان، با بیان اینکه نسبت به عملکرد هیات هندبال منتقد هستم گفت: رئیس هیات باید پیگیر مشکلات هیات باشد ولی متاسفانه این چنین نیست و […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، رسول منعم در مجمع سالیانه هیات هندبال قم درسالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان این استان، با بیان اینکه نسبت به عملکرد هیات هندبال منتقد هستم گفت: رئیس هیات باید پیگیر مشکلات هیات باشد ولی متاسفانه این چنین نیست و هیچ ارتباطی با اداره‌کل ورزش و جوانان ایجاد نکرده‌اند.

وی با تاکید بر الزام هیات‌های ورزشی به حضور در جلسات هیات‌های ورزشی گفت: اداره کل ورزش و جوانان قم با هیاتی که درجلسه هیات‌های ورزشی این اداره کل حضور پیدا نکنند، کار نخواهد کرد و از این پس غیبت هرتیم دراین جلسات از طریق فدراسیون مرتبط پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: استعدادیابی قهرمانان آینده‌دار با حضور در لیگ‌های معتبر رقم می‌خورد به همین دلیل از هیچ پیگیری برای کمک و پشتیبانی از این تیم ها کوتاهی نمی‌شود.

منعم، با اشاره به پیشینه و ظرفیت قم در رشته هندبال گفت: این استان ظرفیت‌های مناسبی در رشته هندبال دارد که به طور قطع سرمایه‌گذاری و حمایت از این رشته ثمرات بسیار زیادی درحوزه قهرمانی و همگانی در استان خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه دفاتر هیات‌های ورزشی باید باز و پاسخگوی مربیان و ورزشکاران باشند گفت: قابل قبول نیست که ورزشکاران برای پیگیری امور خود موفق به دسترسی به مسئولان هیات نباشند به همین دلیل بازدید از دفاتر هیات‌های دردستور کار قرار دارد.

منعم با بیان اینکه اگر کسی مسئولیتی را در هیات‌های ورزشی می‌پذیرد باید برای آن وقت بگذارد، ادامه داد: اگر جلسات هیات رئیسه هیات‌های ورزشی به موقع برگزار شود، بسیاری از مشکلات  هیات‌ها، پیش از برگزاری مجمع سالیانه  برطرف می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، اظهار داشت: لیست مجمع سالیانه برخی رشته‌های ورزشی متعلق به سه سال پیش است که این نشان می دهد که هیچ ارتباطی میان اعضای مجمع در این هیات ها وجود ندارد.

وی، مجمع های سالیانه را بستری برای بیان انتقادها و پیشنهادها به منظور شفاف سازی عملکرد هیات‌ها دانست و گفت: از جمله انتقادهای وارد به هیات هندبال، آمار پایین افراد بیمه شده ذیل این هیات است به گونه‌ای که تا پایان سال ۹۷، تنها ۳۱۲ نفر بوده‌است.

منعم، با تاکید بر پیگیر بودن هیات‌های ورزشی برای حل مشکلات هیات، گفت: تمام هیات‌های ورزشی که پیگیر امور از اداره کل ورزش و جوانان قم بودند، نتیجه گرفتند.

وی ادامه داد: با توجه به گرفتن امتیاز تیم درلیگ دسته اول هندبال، چندین جلسه با استاندارقم در این زمینه برگزار کرده‌ایم و انتظار داشتیم که اعضای هیات دراین جلسات ما را همراهی می‌کردند ولی متاسفانه این اتفاق رقم نخورد.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، با بیان اینکه این استان در رشته های ورزشی تیمی نشان داده‌است که ظرفیت‌های خوبی دارد گفت: حضور تیم‌های افق قم درلیگ‌های دسته یک و برتر والیبال دربخش آقایان و بانوان به دلیل پیگیری این هیات بوده‌است و اگر پیگیری این هیات نبود این اتفاق رقم نمی‌خورد.

منعم، تاکید کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته مجموعه ورزشی پیامبر اعظم(ص) به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم و استاندارد ورزشی قم تکمیل  و امکان در اختیار قرار دادن این سالن برای تمام رشته‌های تیمی که امکان استفاده از این سالن را دارند، ایجاد شده‌است.

بیشتر بخوانید: