۴۱ ویژه‌برنامه برای گرامیداشت روز قم برگزار می‌شود
۴۱ ویژه‌برنامه برای گرامیداشت روز قم برگزار می‌شود

– اخبار استانها – ابوالقاسم مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به سالروز تاریخی ورود حضرت معصومه(س) به قم و نام‌گذاری این روز به نام روز قم اظهار داشت: در نظر گرفتن این روز فرصتی برای معرفی ظرفیت‌ها و پیشینه تاریخی شهر قم است. وی با بیان اینکه ظرفیت‌های عظیمی در […]

– اخبار استانها –

ابوالقاسم مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به سالروز تاریخی ورود حضرت معصومه(س) به قم و نام‌گذاری این روز به نام روز قم اظهار داشت: در نظر گرفتن این روز فرصتی برای معرفی ظرفیت‌ها و پیشینه تاریخی شهر قم است.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های عظیمی در قم وجود داشته که بسیاری از آن‌ها موردتوجه قرار نگرفته است، ابراز کرد: مباحث اشتغال‌زایی و مسائل اقتصادی در کنار تقویت گردشگری از ظرفیت‌هایی بوده که می‌توان از فرصت روز قم برای معرفی آنان استفاده کرد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم با اشاره به ظرفیت‌های مذهبی در استان قم یادآور شد: در کنار اماکن مذهبی مانند حرم مطهر، مسجد مقدس جمکران و امامزادگان، فرصت حضور مراجع تقلید، وجود حوزه علمیه و مراکز فرهنگی این ظرفیت را برای قم ایجاد کرده که بتواند بیش‌ازپیش تأثیرگذار باشد.

وی با تأکید بر برنامه‌ریزی مجموعه مدیریت شهری و سازمان فرهنگی شهرداری برای گرامیداشت روز قم عنوان کرد: ۴۱ عنوان ویژه‌برنامه از روز ۲۳ ربیع‌الاول تا سالروز وفات کریمه اهل‌بیت(ع) به صورت فرهنگی و اجتماعی تدوین‌شده است.

اعمال تخفیف ۲۵ درصدی عوارض شهرداری به مناسبت روز قم‌آیت‌الله مکارم شیرازی: همه برای گرامیداشت روز قم تلاش کنند‌رونمایی از نشان روز قم به روایت تصویر

مقیمی برنامه در حوزه دانش‌آموزی را به عنوان یکی از برنامه‌ها مهم در این زمینه معرفی کرد و گفت: جشنواره پرچم که در سال‌های قبل مورد استقبال مناسب دانش آموزان قمی قرار گرفته در کنار جشنواره‌های تئاتر و کتاب و استیج‌های دانش‌آموزی در این حوزه پیش‌بینی‌شده است.

وی به طراحی تور ویژه قم گردی به مناسب روز قم اشاره کرد و ادامه داد: مسابقات مختلف ورزشی، جشنواره عکاسی، پیاده‌روی خانوادگی، جشنواره‌های خوشنویسی و تولیدات رسانه‌ای، راه‌اندازی کیوسک گردشگری، جشنواره دانه‌های بهشتی، اجرای برنامه‌های مختلف در مساجد استان و غیره برای گرامیداشت روز قم پیش‌بینی‌شده است.