اجرای ۴۱ برنامه همزمان با روز قم
اجرای ۴۱ برنامه همزمان با روز قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، سید مرتضی سقائیان ‌نژاد در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید با اشاره به پیگیری طرح قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام گفت: این موضوع در دستور کار بوده و در حال پیگیری است که امیدواریم […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، سید مرتضی سقائیان ‌نژاد در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید با اشاره به پیگیری طرح قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام گفت: این موضوع در دستور کار بوده و در حال پیگیری است که امیدواریم به نتیجه برسیم.

شهردار قم عنوان داشت: در دوره بعد یعنی سال ۱۴۰۷ تلاش خواهیم کرد تا این عنوان به شهر مقدس قم تعلق گیرد که نیازمند حمایت های نهادهای مختلف هستیم.

وی به روز قم اشاره کرد و گفت: سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه(س) به قم به عنوان روز قم نامگذاری شده است که برای این روز ۴۱ برنامه در نظر گرفته شده است.

سقائیان نژاد گفت: قم دارای ظرفیت های بسیاری است که باید بخش های مختلف این ظرفیت به نسل جوان و همچنین دیگر افرادی که در داخل و یا خارج از کشور هستند، بیان شود.

شهردار قم گفت: در روز قم، نسبت به معرفی ظرفیت های شهر اقدام شده و قم در حوزه های مذهبی، فرهنگی، علمی، تاریخی، هنری، ادبی، گردشگری و…. دارای ظرفیت های بسیاری است که باید به آنها توجه خاصی شود.

وی گفت: تمامی نهادها باید برای گرامیداشت روز قم به میدان آمده و بدانیم که این روز متعلق به همه است و باید همه در گرامیداشت آن تلاش کنند.

سقائیان نژاد با اشاره به میراث فرهنگی و معنوی قم گفت: قم در کنار میراث فرهنگی، دارای میراث معنوی غنی نیز هست که باید در این ایام معرفی شود.

 

بیشتر بخوانید: