تولیت حرم حضرت معصومه:

مکتب و مرام حضرت قاسم بهترین الگوی نسل جوان است

آیت‌الله سید محمد سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: جوانان و نوجوانان کشور به برکت نهضت امام حسین(ع) و خون شهیدان کربلا، دارای مکتب، مرام، راه و خطی هستند، که راه حضرت قاسم بن الحسن(ع) است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی روز پنجشنبه در اجتماع هیات‌های دانش‌آموزی قم، در شبستان امام (ره) حرم حضرت معصومه (س) اظهار داشت: وقتی انسان متدین به دین می‌شود باید درباره دین، تلاش و فعالیت و جهاد کند.

امام جمعه قم افزود: انسان دین‌دار، هم دوست و هم دشمن دارد، دوستان از دینداری لذت می‌برند و تشویق می‌کنند، اما دشمنان از دینداری متنفرند، و می‌کوشند که دین مدار تربیت نشوید.

سعیدی با بیان اینکه دین منحصر به زمان خاصی نیست خاطرنشان کرد: از ابتدا تا انتهای خلقت، عده‌ای با دین و دینداری موافق و عده‌ای نیز مخالف هستند.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: در داستان کربلا نیز ۲ گروه در مقابل یکدیگر صف‌آرایی کردند، که یک صف امام حسین و خاندان و اصحاب حضرت، و صف دیگر هم یزیدیان و همراهانشان بودند.

وی گفت: در واقعه عاشورا عده‌ای دین مدار و ولایت مدار و عده‌ای نیز با دین مخالفت داشتند و دین را به معنای واقعی نپذیرفتند؛ در نتیجه، دین ستیزان با دین مداران درگیر شدند.

وی در بخش پایانی سخنان خود خطاب به نسل امروز بیان کرد: شما که نه دوران ابتدای پیروزی انقلاب و نه دوران دفاع مقدس را دیدید، به برکت نهضت امام حسین و خون شهیدان اکنون دارای مکتب، مرام و راه و خطی هستید که راه حضرت قاسم (ع) است که در جواب عموی بزرگوارش گفت، «مرگ در راه خدا برای من از عسل شیرین‌تر است».