اعلام برنامه های روز‌های پایانی دهه اول محرم در مسجد مقدس جمکران

مراسم شیرخوارگان حسینی و اجتماع بزرگ هیئات مذهبی افغانستانی از جمله برنامه های روز‌های پایانی دهه اول محرم در مسجد مقدس جمکران خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت الاسلام مهدی حسین آبادی با اشاره به اینکه برنامه‌های مسجد مقدس جمکران در دهه اول محرم با محوریت جهاد تبیین در حال برگزاری است، اظهار کرد: در روز پایانی دهه اول محرم نیز برنامه‌های این مکان مقدس با حضور هیئت‌های محبین اهل بیت (ع) عصر‌ها و فاطمیون شب‌ها پس از اقامه نماز مغرب و عشا ادامه دارد.

او ادامه داد: صبح جمعه هفتم محرم آیین شیر خوارگان حسینی همراه با دعای ندبه از ساعت ۶ صبح با سخنرانی حجت السلام تراشیون و قرائت دعای ندبه و مداحی توسط مداح اهل بیت (ع) حاج علی مهدوی برگزار خواهد شد. لباس شیرخوارگان حسینی نیز تدارک دیده شده که در ورودی‌های شبستان کربلا به مادران اهدا خواهد شد.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران از برگزاری اجتماع بزرگ هیئت‌های برادران و خواهران افغانستانی در این مسجد مقدس خبر داد و گفت: این اجتماع باشکوه روز جمعه در شبستان امام حسن عسکری (ع) با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی و سایر نهاد‌های استان برگزار خواهد شد.

او عنوان کرد:مقرر شده از سال‌های بعد روز هفتم محرم اجتماع عظیم هیئت‌های افغانستانی را برای عرض تسلیت به امام زمان (عج) در خانه صاحب عزا داشته باشیم.

حسین آبادی در پایان بیان کرد: در روز‌های تاسوعا و عاشورا صبح و عصر میزبان هیئات عزاداری در صحن جامع امام مهدی (عج) خواهیم بود؛ عصر روز عاشورا زیارت ناحیه مقدسه در این مکان مقدس قرائت خواهد شد و پایان بخش برنامه‌های دهه اول، مراسم شام غریبان حسینی خواهد بود که با سخنرانی حجت الاسلام مهدوی ارفع و مرثیه سرایی حاج مهدی سلحشور در این مکان مقدس برگزار خواهد شد.