دشمنان در حوادث اخیر برای قم نقشه‌های زیادی طراحی کرده بودند/توطئه دشمن خنثی شد
دشمنان در حوادث اخیر برای قم نقشه‌های زیادی طراحی کرده بودند/توطئه دشمن خنثی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، بهرام سرمست در نشست ارزیابی وضعیت فرهنگی قم در جهت مطالبات رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: در روزهای ابتدایی آغاز فعالیتم به عنوان استاندار قم در روز ۱۹ دی سال قبل محضر رهبر معظم انقلاب بودیم و رهنمودهای ایشان در آن […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، بهرام سرمست در نشست ارزیابی وضعیت فرهنگی قم در جهت مطالبات رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: در روزهای ابتدایی آغاز فعالیتم به عنوان استاندار قم در روز ۱۹ دی سال قبل محضر رهبر معظم انقلاب بودیم و رهنمودهای ایشان در آن روز برایمان بسیار با ارزش و مهم بوده است.

وی گفت: مدیریت استان باید نسبت به رهنمودهای مقام معظم رهبری رویکرد ویژه‌ای داشته باشد و معتقدیم در این زمینه هر نهاد و دستگاهی باید وظیفه خودش را بر اساس مسئولیت تعریف شده عمل کند.

استاندار قم با بیان اینکه در عرصه‌های فرهنگی متولیان زیادی داریم، افزود: این دستگاه‌ها در عرصه عمل نباید فرافکنی کنند و باید نسبت به مسئولیتی که دارند پاسخگو باشند.

وی افزود: مقرر شد تا آسیب‌های اجتماعی در استان قم مورد شناسایی قرار گیرد و در این عرصه از تجربیات کارشناسان و بزرگان استفاده شده است.

سرمست ادامه داد: مطالعات عمیقی در چندین حوزه صورت گرفت و آسیب‌های اجتماعی مدنظر رهبر معظم انقلاب مورد واکاوی قرار گرفت.

ندوین برنامه‌های دوساله برای آسیب‌های اجتماعی در قم

وی اضافه کرد: استان قم در زمینه خشونت، نزاع‌های دسته جمعی، تصادفات رانندگی و همچنین در موضوع طلاق وضعیت خوبی ندارد و مشکلاتی در این بخش‌ها وجود دارد که برای هر یک برنامه‌ای دو ساله در نظر گرفته شده است.

استاندار قم اضافه کرد: اعتیاد، طلاق، سرقت، حاشیه نشینی، آسیب‌های فضای مجازی و تغییر سبک زندگی و موضوع عفاف و حجاب از جمله موضوعاتی است که در دستور کار گروه فرهنگی و اجتماعی استان قم قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه مردم قم و مسئولان و حوزویان در قضایای اخیر نهایت درایت و تدبیر را داشتند، افزود: دشمنان برای قم نقشه‌های زیادی طراحی کرده بودند و تلاش داشتند تا قم به عنوان پایگاه شورش‌ها و اغتشاشات در کشور نشان دهند اما با هوشیاری و بصیرت مردم انقلابی قم خواب‌های دشمنان تعبیر نشد.

استاندار قم تأکید کرد: راهپیمایی مردم قم در حمایت از اقتدار کشور و فرامین رهبر معظم انقلاب با حضور حداکثری، صحنه‌های زیبایی از وحدت و انسجام ملی را خلق خواهد کرد.