اجرای طرح مایه کوبی نیوکاسل در قم
اجرای طرح مایه کوبی نیوکاسل در قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،رفیعی،مدیر کل دامپزشکی قم گفت: طرح مایه کوبی پرندگان در برابر بیماری نیوکاسل برای بیش از  هزار ۱۷۶ قطعه انواع ماکیان اجرا شد. او با بیان اینکه این طرح از یازدهم آبان در سراسر استان آغاز شد افزود: اداره کل دامپزشکی […]

اجرای طرح مایه کوبی نیوکاسل در قمبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،رفیعی،مدیر کل دامپزشکی قم گفت: طرح مایه کوبی پرندگان در برابر بیماری نیوکاسل برای بیش از  هزار ۱۷۶ قطعه انواع ماکیان اجرا شد.

او با بیان اینکه این طرح از یازدهم آبان در سراسر استان آغاز شد افزود: اداره کل دامپزشکی استان با ۶ گروه دامپزشکی و با همکاری اتحادیه مرغداران استان، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها این طرح را در مدت دو هفته برای مقاوم کردن ماکیان در برابر بیماری نیوکاسل کرد.

مدیر کل دامپزشکی قم گفت: در این طرح که به صورت رایگان و با پوشش کامل در تمامی مناطق روستایی استان اجرا شد بیش از ۱۷۶ هزار قطعه انواع طیور مایه کوبی شدند.

رفیعی افزود: در مجموع حجم عملیات مایه کوبی ۴۶ درصد بیشتر از حجم عملیات پیش بینی شده بوده است.

نیوکاسل یکی از بیماری‌های واگیر و ویروسی طیور است که با تحت تاثیر قرار دادن دستگاه گوارشی عصبی و تنفسی می‌تواند باعث تلف شدن طیور مبتلا شود.