مردم قم هرگونه افزایش قیمت ‌را به سازمان صنعت گزارش کنند‌
مردم قم هرگونه افزایش قیمت ‌را به سازمان صنعت گزارش کنند‌

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مهرداد غضنفری ظهر امروز در کارگروه تنظیم بازار استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به اصلاح قیمت سوخت در کشور اظهار داشت: تصمیم اصلاح و میزان مصرف سوخت مورد تأکید همه مسئولان نظام […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مهرداد غضنفری ظهر امروز در کارگروه تنظیم بازار استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به اصلاح قیمت سوخت در کشور اظهار داشت: تصمیم اصلاح و میزان مصرف سوخت مورد تأکید همه مسئولان نظام بوده و باید در اجرای صحیح آن مراقبت به عمل آید.

وی با بیان اینکه مسئولان استانی باید دلایل و مزیت‌های اصلاح قیمت سوخت را برای مردم تبیین کرده و از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کنند، ابراز کرد: وانت‌بارها نقش مؤثری در توزیع کالاهای مصرفی داشته و باید برای سهمیه بنزین آن‌ها پیش‌بینی‌های لازم صورت گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با تأکید بر انجام گشت‌های بازرسی استان برای مقابله با هرگونه تخلف احتمالی تصریح کرد: برای بازرسی‌های مستمرتر باید تعامل بین دستگاهی افزایش یابد و سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت استان برای رسیدگی به شکایات مردمی به‌صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت است.

وی رصد و پایش مستمر تأمین کالا و نظارت بر قیمت‌ها مورد ارزیابی قرار داد و افزود: در حوزه نظارت می‌توان از ظرفیت بسیج اصناف استفاده بهینه کرد، چراکه می‌توان با همکاری انجمن حمایت از مصرف‌کننده اقدامات نظارتی را تشدید کرد.

هیچ افزایش قیمتی در قم نداشتیم/ برخورد جدی و قاطع با متخلفان افزایش قیمتطرح نظارت بر بازار در خراسان جنوبی تشدید می‌شود؛ برخورد جدی با متخلفانبرخورد شدید با گرانفروشان بدون مماشات/وزیر صمت: اسامی متخلفان اعلام می‌‌شود

غضنفری با اشاره به عملیاتی کردن پایش و ارزیابی عملکرد بازرسان ادامه داد: تمامی واحدهای عرضه‌کننده کالاها باید قیمت را بر روی محصولات درج کنند و اگر کوتاهی در این زمینه رخ دهد بعد از قطعی شدن احکام ،واحدهای متخلف به مردم معرفی می‌شوند.

وی هدف از نظارت و پایش مستمر بازار را اطمینان بخشی و آرامش روانی جامعه برشمرد و گفت: بازرسی‌ها و نظارت‌های انجام‌شده باید زمینه آرامش روانی جامعه را فراهم کند و نگذارد نگرانی برای مردم به وجود آید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم افزایش ۱۰ درصدی قیمت تخم‌مرغ در قم برخلاف مصوبه تنظیم بازار را موردتوجه قرار داد و اظهار داشت: دستگاه‌های مسئول باید در اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار اهتمام داشته و این افزایش قیمت در شرایط حاکم در جامعه پذیرفتی نیست.