آیت‌الله سعیدی:‌ دشمنان همواره درصدد توطئه برای قم هستند
آیت‌الله سعیدی:‌ دشمنان همواره درصدد توطئه برای قم هستند

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی صبح امروز در مراسم زنگ روز قم که در دبیرستان امام صادق (ع) برگزار شد، بابیان اینکه امیدواریم لایق خدمتگزاری مردم قم بر اساساً کلام اهل‌بیت(ع) که «قم؛ حرم اهل‌بیت (ع) است» باشیم، […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی صبح امروز در مراسم زنگ روز قم که در دبیرستان امام صادق (ع) برگزار شد، بابیان اینکه امیدواریم لایق خدمتگزاری مردم قم بر اساساً کلام اهل‌بیت(ع) که «قم؛ حرم اهل‌بیت (ع) است» باشیم، اظهار داشت: خدا را شاکریم که  بارگاه نورانی حضرت معصومه(س) در قم قرارگرفته است و حضور و ورود این بانوی با کرامت بر عزت قم و مردم قم اضافه کرد.

وی با تأکید بر اینکه افرادی که وارد قم شده باید با سلامت و امنیت وارد شوند، افزود: در روایاتی آمده است که افرادی که نظر سوء به این شهر داشته‌ خداوند متعال آنان را نابود کرده است، از گذشته تلاش‌های زیادی جهت  از بین بردن معارف اسلام و اهل‌بیت (ع) شده است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)، شهر قم را از شهرهای مذهبی حتی قبل از حکومت‌های شیعه برشمرد و گفت: شهر قم هم دوستان پایبند و نیز دشمنانی طماع دارد که از گذشته تابه‌حال بسیاری از افراد جاهل درصدد توطئه برای این شهر مقدس و مذهبی بودند.

زنگ روز قم نواخته شدآیت‌الله مکارم شیرازی: همه برای گرامیداشت روز قم تلاش کنند‌آیت‌الله صافی گلپایگانی: جایگاه علم و فقاهت قم برای جهانیان تبیین شود

وی قم را دارای ویژگی‌های خاص برشمرد و ادامه داد: قم شهر خون و قیام بوده که این نیز از نشانه‌های خاص بودن این شهر است و همین خاص بودن سبب نشانه‌گیری‌های متعدد دشمنان است.

امام‌جمعه قم افزود: فتنه گران هنوز مردم قم و قم را نشناخته‌اند، چراکه دشمنان تصور می‌کنند با شعار و شرارت توانایی بر هم زدن هویت قم رادارند، در برخی شهرهای کشور ناآرامی‌هایی به وجود آمد که در برخی شهرها مانند قم این موضوع در نطفه خفه شد.

وی با تأکید بر اینکه قمی‌ها نسبت به میزبانی از خاندان اهل‌بیت (ع) غیرت دارند، خاطرنشان کرد: در شب و روز  23 ربیع‌الاول مردم با برگزاری مراسمات باشکوه ازجمله ورود کاروان نمادین حضرت معصومه (س) به قم استقبال باشکوهی می‌کنند که این استقبال یکی از نشانه‌های غیرت مردم قم به خاندان عصمت و طهارت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم با اشاره به ناآرامی‌های چند روز گذشته کشور، عنوان کرد: مردم قم فردا درحرکتی انقلابی به خیابان می‌آیند تا اشراری که در چند روز اخیر کشور را به آشوب کشانده‌اند و موجب ناآرامی مردم شده‌اند را محکوم کرده و نشان می‌دهند قم شهر خون و قیام است.