قم| سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش بانوان در اولویت قرار دارد
قم| سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش بانوان در اولویت قرار دارد

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، جمشید تقی‌زاده ظهر امروز در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ورزشی استان در مجموعه ورزشی تختی، با اشاره به طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی کشور اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۳۰ طرح با اعتبار سه هزار میلیارد ریالی […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، جمشید تقی‌زاده ظهر امروز در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ورزشی استان در مجموعه ورزشی تختی، با اشاره به طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی کشور اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۳۰ طرح با اعتبار سه هزار میلیارد ریالی در کشور افتتاح‌شده که تا پایان سال این طرح‌ها به ۷۰۰ طرح می‌رسد.

وی با بیان اینکه طرح‌های افتتاح‌شده ۵۷۶ هزار مترمربع به فضای ورزشی کشور افزوده است، ابراز کرد: توسعه فضاها و فعالیت‌های ورزشی در ارتقای سلامت جامعه تأثیر است.

معاون امور حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان این وزارتخانه با وزارت بهداشت و درمان خبر داد و افزود: طبق این تفاهم‌نامه وزارت ورزش در سال ۹۹ نقش ویژه‌ای در سلامت جامعه و جوانان ایفا می‌کند.

وی حضور قدرتمند بانوان در عرصه‌های ورزشی را موردتوجه قرار داد و گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه بانوان ضروری است چراکه بانوان کشور در حال فتح سکوهای مختلف جهانی و برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی در دنیا هستند.

تقی‌زاده با تأکید بر حضور و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه ورزش کشور عنوان کرد: بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران با استفاده از ظرفیت‌های قانونی تبصره ۱۵ می‌توانند تا پایان سال از مزایای این قانون استفاده کنند.

وی با اشاره به زیرساخت‌های ورزشی استان قم یادآور شد: این زیرساخت‌ها از نظر کیفی قابل‌قبول است و مجموعه ورزشی پیامبر اعظم(ع) قم جزء زیرساخت‌های باکیفیت و بی‌نظیر کشور بوده که دارای سالن‌های مختلف بوده که می‌تواند برای استان ظرفیت مناسبی ایجاد کند.

تأکید استاندار گلستان به دستگاه‌های اجرایی برای توجه به ورزش بانوانفرهادی‌زاد: ورزش بانوان به آرامش نیاز دارد تا پیشرفت کند/ امیدوارم در بخش بانوان بیش از ۹ سهمیه المپیک ریو را کسب کنیمداورزنی: شیطنت برخی افراد باعث شده تا ذهنیت منفی در ورزش بانوان ایجاد شود

معاون امور حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان از لزوم واگذاری سالن‌های مازاد به بخش خصوصی خبر داد و ادامه داد: اولویت این واگذاری‌ها به هیئت‌های ورزشی است و مازاد بر نیاز استان باید به بخش خصوصی واگذار شود.

وی با بیان اینکه استان قم باید برای کسب سهمیه المپیک متمرکز شده و وزارت ورزش نیز این فعالیت‌ها را رصد می‌کند، اضافه کرد: کسب سکوهای بیشتر در المپیک ۲۰۲۰ شعار وزارت ورزش و جوانان برای این المپیک است و باید همه بخش‌های ورزش برای تحقق این مهم نقش‌آفرینی داشته باشند.

تقی‌زاده خاطرنشان کرد: درصورتی‌ که استانداری زمین با کاربری ورزشی به اداره کل ورزش و جوانان استان واگذار کند بخش خصوصی آماده ورود به این عرصه و ساخت پروژه‌های ورزشی است