مباحث مربوط به منافع ملی باید بدور از جنجال‌های سیاسی دنبال شود
مباحث مربوط به منافع ملی باید بدور از جنجال‌های سیاسی دنبال شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا؛ حجت الاسلام والمسلمین علیرضا ابراهیمی گفت: ترتیباتی که تحت عنوان FATA مطرح است اگر به صورت اصولی به آن عمل شود هیچ‌ فردی درارتباط با آن بحثی ندارد. وی ادامه داد: طبق اندیشه اسلام، قانون اساسی جمهوری اسلامی و اندیشه سیاسی حضرت امام […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا؛ حجت الاسلام والمسلمین علیرضا ابراهیمی گفت: ترتیباتی که تحت عنوان FATA مطرح است اگر به صورت اصولی به آن عمل شود هیچ‌ فردی درارتباط با آن بحثی ندارد.

وی ادامه داد: طبق اندیشه اسلام، قانون اساسی جمهوری اسلامی و اندیشه سیاسی حضرت امام راحل و رهبر معظم انقلاب، پول‌شویی و جرائم سازمان یافته بین‌المللی شرعا حرام و ممنوع است.

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: نگرانی دولت ایران این است که مبادا امپریالیست جهانی از این مفاهیم حقوق بین‌الملل علیه حرکت‌های اصیل مردمی درکشورهای اسلامی، جنبش های آزادی بخش و محرومان جهان سوء استفاده کند، بنابراین باید تضمین‌هایی دراین زمینه دریافت شود.

ابراهیمی گفت:تنها دغدغه جمهوری اسلامی ایران سیاسی عمل کردن کشورهای امپریالیستی و درتعیین مصادیق است که آنها منافع خود را بر منافع مسلمانان ترجیح ندهند، مجموعه این مباحث در ارتباط با FATF باعث تاملاتی شده‌است.

استاد حقوق بین الملل دانشگاه های قم تصریح کرد: در این موارد حساس باید قبل از تصویب، قیود و شرایط محکمی که تفسیر این موارد را در اختیار جمهوری اسلامی ایران بدهد، باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: از سویی باید مراقب باشیم که دشمنان از این موارد برای سوء استفاده‌های بانکی از جمله اعمال تحریم‌ها بیشتر علیه کشور استفاده نکنند.

ابراهیمی بیان داشت: برای رفع این مشکلات به نظر می‌رسد، مصوبات شورای عالی امنیت ملی که درهمه موارد توجه دارند راهکار مناسبی است و به این مسائل مهم به دور از جنجال‌های سیاسی و بحث های انتخاباتی بلکه با لحاظ کردن منافع ملی پرداخته شود.

 

بیشتر بخوانید: