سرانه ورزشی استان قم از میانگین کشوری پایین‌تر است
سرانه ورزشی استان قم از میانگین کشوری پایین‌تر است

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، رسول منع ظهر امروز در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ورزشی استان در مجموعه ورزشی تختی، با اشاره به سرانه ورزشی استان اظهار داشت: از سال ۹۲ تاکنون ۳۵ مکان ورزشی با مساحتی بیش از ۱۱۷ هزار مترمربع […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، رسول منع ظهر امروز در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ورزشی استان در مجموعه ورزشی تختی، با اشاره به سرانه ورزشی استان اظهار داشت: از سال ۹۲ تاکنون ۳۵ مکان ورزشی با مساحتی بیش از ۱۱۷ هزار مترمربع در استان به بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه سرانه ورزشی شهر قم به ۲۸صدم مترمربع رسیده است، ابراز کرد: در سال‌های گذشته سرانه ورزشی استان روند رو به رشدی داشته است و کل سرانه ورزشی استان به ۵۰ صدم مترمربع رسیده است که از میانگین کشوری پایین‌تر است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم با اشاره به ظرفیت‌های استان در رشته‌های مختلف ورزشی عنوان کرد: استان قم با بهره‌گیری از نیروهای متخصص، متعهد و افراد کارآزموده و با توجه به زیرساخت‌های مناسب ثابت کرده که قم در حوزه ورزش و به‌ویژه ورزش قهرمانی ظرفیت‌های بسیاری دارد.

وی با تأکید بر اینکه قم از ابتدای سال جاری تاکنون میزبان ۵۲ مسابقه ورزشی بوده است، تصریح کرد: استان قم در رشته‌های کشتی فرنگی، کاراته، فوتسال، جودو، دوومیدانی و رشته‌های هیئت جانبازان و معلولان در سال‌های اخیر موفقیت‌های زیادی را کسب کرده است.

کاشان پایین‌ترین سرانه ورزشی استان اصفهان را به خود اختصاص داده استاستان اصفهان از نظر سرانه ورزشی در رده ۲۸ کشور قرار داردلاریجانی: سهم قم از سرانه ورزشی نسبت به استان های دیگر بسیار پایین است

منعم به کسب سه نشان ارزشمند المپیک و پارالمپیک جاکارتا و کسب عنوان بهترین فوتسالیست آسیا اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال ورزشکاران استان قم توانسته‌اند ۹۱۱ عنوان کشوری در بخش‌های انفرادی و ۸۸ عنوان کشوری در بخش تیمی در کنار ۹۹ عنوان جهانی و آسیایی به دست آورند.

وی یکی از موفقیت‌های ورزش استان در سال جاری را کسب سهمیه المپیک توسط علیرضا نجاتی کشتی‌گیر قمی دانست و گفت: این افتخار مهم پس از ۳۱ سال به‌دست‌آمده که دستاورد مهمی برای ورزش استان است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم از برنامه این اداره کل برای واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی استان به بخش خصوصی خبر داد و اظهار داشت: این اداره کل یکی از دستگاه‌های پیشتاز در واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام، تجهیز اماکن ورزشی و بازسازی آنان به بخش خصوصی است و برای این مهم از همه ظرفیت‌های قانونی استفاده می‌شود.