معاون آموزش و فناوری خانه خلاق و نوآوری اشراق عنوان کرد:

خانه نوآوری اشراق قم جزو ۱۶ شرکت خلاق معاونت علمی ریاست جمهوری

معاون آموزش و فناوری خانه خلاق و نوآوری اشراق دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم این خانه را جزو ۱۶ شرکت خلاق شناخته شده توسط معاونت علمی ریاست جمهوری عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد محمد صادق ظهر دوشنبه در نشست خبری در مرکز همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: امروز خانه خلاق و نوآوری اشراق به عنوان یکی از ۱۶ شرکت خلاق برای اعتبار بخشی به معاونت علمی ریاست جمهوری معرفی شده است.

وی بیان کرد: خانه خلاق و نوآوری اشراق دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اکنون یکی از موفق ترین خانه‌های خلاق شناخته شده در معاونت علمی ریاست جمهوری برشمرده می‌شود.

معاون آموزش و فناوری خانه خلاق و نوآوری اشراق دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به فعالیت‌های این خانه اشاره کرد و افزود: در یکی از گام‌های فعالیت، مدرسه فناوری فانوس در قالب یک اپلیکیشن را ایجاد کردیم که هم اکنون ۱۰۰۰ نصب نرم افزار انجام شده است.

وی با اشاره به دیگر فعالیت‌های خانه اشراق گفت: به منظور فرهنگ سازی و ایده پردازی فناوری خلاق در میان طلاب و دانشمندان علوم دینی طی یک سال و نیم گذشته، ۱۱ رویداد ایده پردازی در حوزه‌های سبک زندگی، محصولات قرآنی و مهدوی را با بیش از هزار نفر شرکت کننده داشته‌ایم.

محمد صادق ادامه داد: خانه اشراق هم چنین شتاب دهنده سدان را ایجاد کرد که طی آن میزبانی تیم‌های ایده پرداز را بر عهده داشتیم و ایده‌های ۷۵ تیم در یکسال و نیم گذشته توسط خانه اشراق داوری شد.

معاون آموزش و فناوری خانه خلاق و نوآوری اشراق هم چنین تشکیل تیم چهارسوق را دیگر مأموریت خانه اشراق ذکر کرد و افزود: این تیم وظیفه هدایت تیم‌های ایده پرداز و خلاق را بر عهده دارد.