معرفی هنرمندان شاخص صنایع‌دستی قم

علیرضا ارجمندی ، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم از معرفی چهره‌های شاخص صنایع‌دستی استان در قالب اکران بنر در محل استانداری قم خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، علیرضا ارجمندی ۲۷ خردادماه ۱۴۰۱ اظهار کرد: به مناسبت هفته صنایع‌دستی، چهره‌های شاخص حوزه صنایع‌دستی استان در رشته‌های کاشی هفت‌رنگ، خرمهره‌سازی، انگشترسازی، سفال‌گری، معرق چوب، منبت، تراش سنگ‌های زینتی قیمتی و نیمه‌ قیمتی، کاشی معرق و چرم با نصب و اکران بنر در محل استانداری قم و با شعار صنایع دستی تجلی‌گاه هنر و خلاقیت به نمایش درآمد.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی قم با بیان اینکه هفته صنایع‌ دستی فرصتی برای ارج نهادن به هنر فعالان حوزه صنایع‌ دستی است، یادآور شد: با توجه به اهمیت تبلیغات محیطی برای معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و احیای صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان تلاش شد تا با نصب و اکران بنرهای گرامیداشت هفته صنایع‌دستی گامی کوچک در مسیر زنده نگه‌داشتن هنر هنرمندان شاخص صنایع‌دستی و شناساندن آنان برداشته شود.

ارجمندی با اشاره به فعال بودن ۵۳ رشته صنایع‌دستی در استان گفت: بیشترین تعداد هنرمندان صنایع‌دستی استان قم مربوط به رشته انگشترسازی با فعالیت ۱۲۰۰ هنرمند انگشترساز در هزار کارگاه انگشترسازی است.