رییس جامعه مدرسین:

ترویج اعتقادات دینی در دستور کار بهزیستی قرار گیرد

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری، رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یکی از اهداف انقلاب اسلامی را توجه به اقشار آسیب‌پذیر در جامعه عنوان کرد و خواستار توجه بیشتر سازمان بهزیستی به مسائل فرهنگی و ترویج اعتقادات دینی در خدمت‌رسانی به این افراد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار رییس سازمان بهزیستی کشور، گفت: یکی از اهداف انقلاب اسلامی توجه عادلانه به همه مردم به‌خصوص اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه است و سازمان بهزیستی این مهم را بر دوش می‌کشد.

وی اضافه کرد: نباید اجازه داد که این افراد دچار سرخوردگی شوند و علاوه بر رفع احتیاجات مادی آن‌ها باید مسائل فرهنگی و ترویج اعتقادات دینی نیز در دستور کار بهزیستی قرار بگیرد؛ چراکه این روحیه و اعتقاد است که شخصیت اشخاص را شکل می‌دهد.

امام جمعه قم با اشاره به ناشناخته بودن فعالیت‌های این سازمان برای مردم، گفت: سازمان بهزیستی آن‌گونه که شایسته و بایسته است به مردم و جامعه معرفی نشده و حیطه گسترده فعالیت آن شناخته نشده است؛ اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی سبب می‌شود تا علاوه بر جذب کمک‌های داوطلبین، سایر آحاد جامعه نیز قدر داشته‌های خود را بدانند.

حسینی بوشهری ادامه داد: وقتی جامعه نسبت به مساله‌ای شناخت کافی نداشته باشد، طبیعی است که نسبت به آن مساله توجه لازم را نخواهد کرد؛ سازمان بهزیستی باید به‌عنوان یک الگو به جامعه معرفی شود تا روح نوع‌دوستی در جامعه افزایش یابد و مهر و محبت در آن فزونی یابد.

در ابتدای این جلسه علی‌محمد قادری، معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و رییس سازمان بهزیستی کشور، گزارشی از فعالیت‌های این سازمان ارائه نمود.