مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی قم:

فراخوان میراث فرهنگی برای سرمایه‌گذاری در گنبد نمکی قم

علیرضا ارجمندی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم گفت: این اداره در جهت حفظ و نگهداری منطقه گنبد نمکی قم به عنوان اثر طبیعی ثبت‌ شده در فهرست آثار ملی اعلام فراخوان جذب سرمایه‌گذار کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، علیرضا ارجمندی با اشاره به بازدید میدانی پژوهشگران میراث فرهنگی از منطقه گردشگری گنبد نمکی واقع در ۱۵ کیلومتری جاده قم جعفریه گفت: به دستور وزیر میراث فرهنگی و با پیگیری‌های اداره‌کل میراث فرهنگی قم به منظور حفظ و حراست و در جهت رونق گردشگری، مطالعات پژوهشی گنبد نمکی توسط پژوهشگران میراث‌فرهنگی بر روی این جاذبه طبیعی انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم در ادامه انجام مطالعات طرح جامع در نظر گرفتن همه ملاحظات به ویژه مسائل زیست محیطی را مورد توجه قرار داد و گفت: با انجام مطالعات پژوهشی و تهیه طرح جامع، تمام مباحث مرتبط با نقاط ضعف و قوت اعم از حفاظت و شریان ارتباطی و زیرساختی گنبد نمکی بررسی و راهکارهای لازم تدوین می‌شود.

وی با توجه به نقش مهم بخش خصوصی در کاهش هزینه‌های دولتی از فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای منطقه گنبد نمکی خبر داد و گفت: اداره‌کل میراث‌فرهنگی قم در جهت حفظ و نگهداری منطقه گنبد نمکی به عنوان اثر طبیعی ثبت‌شده در فهرست آثار ملی اعلام فراخوان جذب سرمایه‌گذار کرده است.

ارجمندی گفت: سرمایه‌گذاران توانمند دارای شرایط سرمایه‌گذاری می‌توانند برای ارائه اسناد و مدارک به حوزه سرمایه‌گذاری و طرح‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مراجعه کنند.

او گفت: بررسی جغرافیای طبیعی و نیز امکان‌سنجی جاذبه‌های اکوتوریسمی قابل سرمایه‌گذاری در استان بیانگر آن است که طبیعت‌گردی در استان قم یک منبع کم نظیر و مستعد است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم گفت: گنبد نمکی طغرود قم، گنبدی متقارن و بزرگ از جاذبه‌های گردشگری استان با دریاچه‌ای کوچک در دل خود، پدیده طبیعی چشم‌نوازی است که ظرفیت گردشگری بالایی دارد.