۴۵۰۰ نفر برای طرح جوانی جمعیت در قم ثبت‌نام کرده‌اند
۴۵۰۰ نفر برای طرح جوانی جمعیت در قم ثبت‌نام کرده‌اند
اداره‌کل راه و شهرسازی استان قم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در استان قم بیش از 4500 نفر در سامانه ذیل طرح جوانی جمعیت ثبت نام کرده اند که بخشی از آنان بنا به درخواست خود در اراضی 560 هکتاری پردیسان تخصیص پروژه شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی استان قم پیرو انتشار خبر «رتبه آخر استان قم در واگذاری زمین در طرح جوانی جمعیت» اطلاعیه‌ای را منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است:

در کل کشور ۳۵ اداره کل راه و شهرسازی وجود دارد که براساس آخرین گزارش از شورای ملی مسکن، استان قم رتبه ۲۶ را کسب کرده است که این به معنای رتبه آخر نیست.

در استان قم بیش از ۴۵۰۰ نفر در سامانه ذیل طرح جوانی جمعیت ثبت نام کرده اند که بخشی از آنان بنا به درخواست خود در اراضی ۵۶۰ هکتاری پردیسان تخصیص پروژه شده اند.

تاکنون در چند مرحله در شهر کهک (۸۰ قطعه)، شهر دستجرد (۲۰ قطعه) و برای خانواده های دارای سه قلو و بیشتر (۹ خانواده) ذیل طرح جوانی جمعیت اراضی برگه تخصیص داده شده است.

به مابقی این افراد در شهرهای  با جمعیت کمتر از ۵۰۰ هزار نفر استان به زودی اراضی مذکور  تخصیص داده خواهد شد و از این نظر با کمبود زمین در استان مواجه نیستیم.

خاطر نشان می سازد در طرح و قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به هر خانواده ای که فرزند سوم به بعد آن ها از تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰ به دنیا آمده باشد یک قطعه زمین در شهرهای زیر ۵۰۰ هزار نفر استان تخصیص می شود.

همچنین لازم به ذکر است براساس تبصره دوم بند چهارم این قانون، چنانچه بعد از تاریخ مذکور متقاضی طرح جوانی جمعیت، در طرح مسکن ملی ثبت نام کرده باشد به یکی از این دو درخواست ترتیب اثر داده می شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس